Wpis z mikrobloga

chce rozpocząć kolekcjonowanie hotwheels i mam pytanie czym w zasadzie różni się #hotwheels od #matchbox ? co jest bardziej szanowane, w czym jest większy wybor?

czy kolekcjonując samochodziki wyjmujecie je z pudełek? jakieś rady na początek?
  • 20
@Roosevelt:
- historycznie to były dwie różne marki, ale obecnie obie należą do tej samej firmy czyli Mattela.
- Hot Wheelsy są chyba popularniejsze, ale z kolei mają w ofercie więcej dziwolągów które potrafią wisieć w sklepie nawet 2-3 lata
- w przypadku Hot Wheelsów to nawet licencjonowane auta niekiedy są udziwnione (jakiś dziwny tuning, etc.)
- Matchboxy to z kolei głównie realne auta
- Matchboxy są IMO ciut lepiej wykonane
@Roosevelt: do tego HW potrafi wydawać sporo modeli na licencjach filmowych. Fast & Furious to oczywistość ale np. samochody z serii o Bondzie, Knight Rider, Back to the Future, Batmany. Nawet mają premium z Cyberpunka
@Roosevelt: MB nie wiem, w HW powtarzają się modele. W ciągu roku wychodzą np. dwie wersje kolorystyczne jakiegoś modelu, czasem więcej ale to w ramach tej samej serii. I za jakiś czas np. za 2-3 lata model potrafi wrócić w innej serii w innym kolorze. Np. Honda Prelude w jednym roku wyszła w serii "j-imports" a w innym w serii "Honda" i oczywiście w innym kolorze.
@jos: a powiedz mi, łatwo znaleźć serie Treasure Hunt? te podobno ograniczone ilościowo? faktycznie są one trudne do znalezienia czy to raczej w takiej ilości produkowane ze i tak i tak się je spotyka? Są warte coś więcej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roosevelt: TH stosunkowo łatwo ale też głównie dlatego, ze w TH sa różne "niechciane" modele, które malo kogo interesują typu kaczka na kółkach. Natomiast inna sprawa jest z Super TH. Tych jest faktycznie mało, ludzie często trafiają na nie dopiero posiadając kilkaset zwyklych modeli. STH się podszywają pod zwykłe "tanie" egzemplarze i przez to można nawet ich nie zauważyć.
a jest tak ze jeśli jakieś auta były w kolekcji w sklepach 2 lata temu to teraz już ich nie będzie czy się one powtarzają tam co pół roku, rok na polkach?

@Roosevelt:
Różnie, może być może nie być, jak będzie za pół roku to będzie miało taki sam wzór, ale inny kolor - typu Audi Quattro które parę case'ów temu było w kolorze żółtym, natomiast w najnowszych kejsach jest
Fennrir - >a jest tak ze jeśli jakieś auta były w kolekcji w sklepach 2 lata temu to ...

źródło: comment_1668347864D65dZ6GCqEfdGFgpNV1Ydd.jpg

Pobierz
@Fennrir: dzięki za genialny opis i ciekawostki - skąd czerpiesz wiedzę na ten temat? typu które autko w jakich kolorach wychodziło itp.? jest jakaś skarbnica wiedzy na temat świata HW?
@Roosevelt:
Dla mnie to nadal są samochodziki, po prostu tanie modele autek, nie wiem czy zbieranie ma jakiś głębszy sens, tak samo jak nie wiem czy zbieranie znaczków ma jakiś głębszy sens, ot po prostu hobby - jak komuś akurat takie pasuje to spoko. Co do sklepów to najtańsze są chyba TEDI (5zł), potem Pepco, Dealz i KIK (7 zł) i Lidl (7.99 - zaletą Lidli jest to że w przeciwieństwie
Fennrir - @Roosevelt: 
Dla mnie to nadal są samochodziki, po prostu tanie modele aut...

źródło: comment_1668349857RRJMl2lbCM4CMo8h9GXVf9.jpg

Pobierz