Wpis z mikrobloga

@Itslilianka: cebulowa jest banalna. Bardzo długo smażysz cebulę na małym ogniu (z 40+ minut), później dodajesz tymianku, zalewasz białym winem, rosołem i masz cebulową. Do podania kładziesz na wierz grzanki, posypujesz dobrym gruyerem i zapiekasz.

Tylko nie wiem co robić rosół na żeberkach, szkoda żeberek... na samych kościach rób.
@Itslilianka: no rosół na żeberkach, a potem dodajesz do tego co tam z warzyw lubisz, ale na bogato - marchewka, brukselka, trochę kapusty jak lubisz, jakiś kalafior, pietrucha, por, strączkowe warzywa...
@Itslilianka: nie over, jeszcze się nauczysz elastyczności w kuchni ;) nie wiem ile chcesz tej zupy robić, ani jak gęstą preferujesz, bo możesz wrzucić sobie na smak do gara po garści wszystkiego, a możesz i naszatkować łącznie kilogram mixu warzywnego (albo kupić gotowy) i zrobić gar jak dla pułku wojska
@Itslilianka: zanim dodasz śmietanę do gara, dajesz 2-3 łyżki gorącego zupowego wywaru do śmietany i mieszasz w kubeczku. A potem jak już dodasz śmietanę do zupy, to jej nie zagotowuj ponownie, to się nie zwarzy