Wpis z mikrobloga

Pakt podpisany przez księdza Urbaina Grandiera oraz Szatana, Lewiatana, Astarotha i wiele innych diabłów. Tekst paktu spisany jest po łacinie wspak. W 1634 roku rozpoczął się proces związany z opętaniem przez demony urszulanek z Loudun.

Do pierwszych opętań doszło w 1632 roku, kilka miesięcy po wybuchu epidemii dżumy. Pojawiły się pogłoski, że stoi za tym lokalny ksiądz. W listopadzie 1633 roku rozpoczęto śledztwo, w którym jako podejrzanego o wzywanie demonów wskazano niepokornego księdza Urbaina Grandiera.

Pakt, podpisany między duchownym a demonami był jednym z dowodów. Grandier spłonął na stosie. Padł ofiarą polityki. Sprzeciwiał się zburzeniu murów Loudun. Miały zostać zrównane z ziemią na życzenie kard. Richelieu, który chciał osłabić hugenotów niszcząc lokalne fortyfikacje. #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
kolegazsasiedztwa - Pakt podpisany przez księdza Urbaina Grandiera oraz Szatana, Lewi...

źródło: comment_1668056298Wg2lLc63GDbSmVCisFBzGK.jpg

Pobierz
  • 26
@kolega_z_sasiedztwa: Bawi mnie fakt że ludzie demonizują KK za rzeczy których nie robiło, mimo że jest cała masa rzeczy które #!$%@? za które powinno się ich linczować.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najbardziej mnie śmieszą oskarżenia o spowodowanie zacofania czy właśnie o palenie niewinnych ludzi na stosie, podczas gdy kościół głównie próbował powstrzymywać chłopstwo przed tymi kretyńskimi samosądami i rozpowszechniał technologie oraz spisywał historię. Można ich oskarżyć o
A później piszą ignoranci że to katolicy palili ludzi na stosie za czary...


Święta inkwizycja to zwykłe narzędzie walki politycznej.

Dzisiaj próboje się "palić ludzi na stosie" za twierdzenie że istnieją 2 płci.... I to też jest polityka.

Polityka zawsze wykorzystuje fanatyków do odwalania brudnej roboty..


@Pan_krecik: @Papieszpolak6996: oho jedna anegdotka o spalonym księdzu anuluje wszystkie ofiary krucjat na zlecenie papieży XDD
Święta inkwizycja to zwykłe narzędzie walki politycznej.

Dzisiaj próboje się "palić ludzi na stosie" za twierdzenie że istnieją 2 płci.... I to też jest polityka.


@Pan_krecik: Chyba nie w tę stronę ci się napisało xD przecież próbuje się palić wszelkie odmienności seksualne
O nie, twór polityczny zareagował na prośbę innego tworu politycznego w kwestii prześladowań na populacji obu przez trzeci twór polityczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Krucjaty były jak najbardziej uzasadnione, przynajmniej pierwsza i trzecia.


@Papieszpolak6996: eee ale o czym my właściwie mówimy? Że instytucja kościoła jest polityczną mafia i ją należy szkalować? Jezeli tak to się zgadzam. Ja nie mam problemu z katolikami, którzy praktykują - o ile