Wpis z mikrobloga

@Magiczny_Michal: tak tylko w dwóch-trzech pierwszych płacisz najczęściej za to prowizje, więc się nie opłaca. A sam kredyt wygląda niestety tak, że przez pierwsze lata spłaca się głównie odsetki.
Dlatego gdyby nie drastyczny wzrost cen nieruchomości to kredyt byłby nieopłacalny jak to było jeszcze parę lat temu (dopiero niedawno wróciliśmy do cen z 2010, nie mówiąc o cenach nominalnych, bo jednak pięniądz był w tamtych latach więcej wart).
Nigdy się nie interesowałem #kredythipoteczny bo jestem po prostu biedny, ale interesuje mnie jedna rzecz. Mianowicie jak się płaci rate to jest tam ileś procent odsetek i kapitału. I załóżmy, że płace rate (odestki i kapitał) i potem, np chcę wpłacić dodatkowe, np. 1000zl. To ten tysiąc liczy się jako 100% kapitału? #pytaniedoeksperta


@Magiczny_Michal: Tak, ale w zależności od banku stosowane są rożne systemy. W części z nich nadpłata księgowana jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perfumowyswir: Aktualnie duża część banków nie pobiera żadnych opłat za nadpłaty. Wcześniej popularne były prowizję przy nadpłatach w pierwszych trzech latach, ale to już chyba odchodzi do lamusa.