Wpis z mikrobloga

Siema!
Mam stwierdzony gastroskopią refluks - profesjonalnie określony przepukliną rozworu przełykowego, zielone soki żołądkowe i flegma w gardle całe życie - klasyk. Jakieś leki + oczywiście IPP miałem przepisane ale odstawiłem czytając o możliwych skutkach ubocznych. Rok temu próbowałem z "dietą sportową" tj. zero smażonego, słodkiego, małe posiłki, dużo ryżu, gotowanych warzyw, trochę sportu itp. - poprawiło się. Ale wytrzymałem z 3 miesiące i przez robotę wszystko poszło w #!$%@?. Teraz objawy wróciły, wróciłem do interesowania się tematem refluksu i usłyszałem w jakimś podcaście o "wodzie alkaicznej" - czy ktoś z Was stosuje? Są jakieś efekty? Jak to działa? Że po wsunięciu czegoś czego mi nie wolno bo wywołuje refluks po 15 minutach biorę wodę alkaiczną i wykiwam refluks? xD Stosuje ktoś na dłuższą metę tą wodę? To jest wgl. zdrowe zamienić zwykłą wodę na alkaiczną już na stałe? Ktoś coś? xD
#refluks #zdrowie #dieta #woda
  • 12
@kilah: nie rozumiem po co leki odstawiales? Tez miałem refluks i 3 miesiące brania lekow+ trzymania diety postawiły mnie na nogi. teraz już nawet mogę jesc 4 dni fast foody, ostre i nic się nie dzieje. Wiesz, ze wszystko ma swoje skutki uboczne? Nimesil przeciwbólowy powoduje smierć, a co drugi stomatolog ci go przepisze.
Wieczna zgaga, uszkodzona nadżerka, ciągły bol brzucha i ciagle uczucie niestrawności. Około 3 miesiące brania lekow + dieta. Leki naprawdę jak nie lubię brać, tak przy refleksie bardzo skuteczne( przynajmniej na czas leczenia) po kuracji dalej miałem bole brzucha , ale o 70% mniej i rzadko kiedy zgaga. Jak wypiłem jakiegoś redbulla czy kfc to z automatu miałem dzień wyjęty z kalendarza, wiec polecam glownie dietę. Ogolnie ustrojstwo się trzyma dosc długo,
@Jacques-Pierre: u mnie brak zgagi tak jak u Ciebie [baardzo sporadycznie], flegma w gardle, co rano uczucie jakbym był przeziębiony - tj. zatkany nos, flegma w gardle, chrypa, ciągłe próby odkrztuszenia tej flegmy, bezskuteczne. Nasilające się chrząkanie po jedzeniu - szczególnie czekolady, tłustego i zbyt dużo.
Najlepsza diagnoza będzie po gastroskopii - naprawdę spoko badanie jak się do tego podejdzie bez paniki, nic się nie dzieje, nie boli a jedynie lekki
Wieczna zgaga, uszkodzona nadżerka, ciągły bol brzucha i ciagle uczucie niestrawności. Około 3 miesiące brania lekow + dieta. Leki naprawdę jak nie lubię brać, tak przy refleksie bardzo skuteczne( przynajmniej na czas leczenia) po kuracji dalej miałem bole brzucha , ale o 70% mniej i rzadko kiedy zgaga. Jak wypiłem jakiegoś redbulla czy kfc to z automatu miałem dzień wyjęty z kalendarza, wiec polecam glownie dietę. Ogolnie ustrojstwo się trzyma dosc długo,
Plus update: Kupiłem 2 zgrzewki tej wody - piję już z tydzień. Nie wiem czy to placebo czy nie, ale po wypiciu kawy lub zjedzeniu czegoś po czym zazwyczaj delikatnie czułem palenie w przełyku i przepiciu wodą ok 200 ml jest lepiej - nie ma pieczenia. Może to być placebo aczkolwiek jeśli cokolwiek działa to oceniam wodę na 8/10. W smaku jest git.