Wpis z mikrobloga

Ucze sie tego pythona jako kompletny laik ale nawet zadania w ksiazke mnie rozwalają. Tak jak umiem proste zadania typu zamiana liczby z 2 na 10, z 10 na 2, z 8 na 10, tak z binarki na oktalny juz mnie rozkłada, wstyd sie przyznac xd.
#python #programowanie
  • 9
@rrobot: Samą konwersje w sobie rozumiem, w pythonie czy też nie rozumiem co i jak działa. Ale własnie mam problem z systemem oktalnym. Na papierze umiem rozpisac ale w pythonie nie mam pojecia jak to napisac.
@Konkaki: Programując w języku wysokiego poziomu (np. w pythonie) staraj się nie implementować samemu "często stosowanych algorytmów" takich jak zamiana liczb między systemami liczbowymi czy jakieś sortowanie tylko wykorzystaj to co potrafi biblioteka standardowa języka. Przy czym należy zaznaczyć, że nauka programowania a nauka algorytmiki to dwie różne sprawy ;p
@ZabiliMiZolwia: Jeszcze raz wielkie dzięki, poczytałem troche, rozłozyłem sobie u juz chyba rozumiem co i jak zwłaszcza f'stringa. Bo :o oznacza system oktalny, a base=2 ze podstawą konwersji bedzie dwójka?