Wpis z mikrobloga

Pytanie do MotoMirków mechaników.
Pacjent: Opel astra 1.4 B14NET + LPG, 2018r. 53tys.
Z racji że auto ma już ma swoje lata to olać ASO i te ich kosmiczne ceny. Zawsze coś tam co nieco jak to chłop wiem na temat mechaniki samochodowej, ale ze względów na inflację chce zrobić sam coroczną wymianę filtru, oleju (w książeczce wyczytałem że dają SAE 0W-30), filtra przeciwpyłowego oraz filtra gazu.

Teraz pytanie jakich firm najlepiej zamówić te rzeczy, żeby były zbliżone jakością ASO. Dodatkowo myślicie że dam radę zrobić to sam używając lewarka i nieograniczonej ilości cegieł? (òóˇ)



#mechanikasamochodowa #motoryzacja #mechanik #opel #astra #pytanie #pytaniedoeksperta
Dumle007 - Pytanie do MotoMirków mechaników.
Pacjent: Opel astra 1.4 B14NET + LPG, 2...

źródło: comment_1667926341AuMehoHWChTKHEvNYpDMsl.jpg

Pobierz
  • 14
@Dumle007: przy wymianie oleju bez podnośnika jedynym problemem jest wsunięcie się pod pojazd i takie złapanie oleju, aby nie napaskudzić za bardzo. Ale jest to możliwe.
A co do marek, to zależy jakie masz preferencje. Filtry mogą być np. MANN
@goferek: widzę jak czasem sąsiad naprawia różne auta dorywczo przed garażem i myślę że dam radę wejść pod auto:) myślałem że co osoba będzie różna firma i opinia, którą wybrać a których unikać
@Dumle007: jak chcesz ASO to kup olej GM, jest normalnie dostępny w sprzedaży. Ale to nie jest najwyższa jakość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja np. do lepszych aut zalewam Millersa. A trochę taniej to np. Valvoline, Gulf itd.
Dodatkowo myślicie że dam radę zrobić to sam używając lewarka


@Dumle007: Tak, tylko dokup kobyłki i nie zapomnij zabezpieczyć tylnych kół przed podniesieniem samochodu.

jakiś dobry portal z częściami, czy najlepiej alledrogo?


Może być allero (Jakiś dobry sklep z częściami), albo aparts np
Intercars ma chore ceny xD
@Dumle007: Weż sobie zamów np taki zestaw filtrów
https://allegro.pl/oferta/zestaw-filtrow-filtron-opel-astra-j-1-4-t-1-6-t-10187707053
a olej to ja już kilka lat leje do swoich aut z firmy PMO do twojego auta to by było coś takiego https://sklep.pmo-oils.com/pl_PL/products/pmo-0w30-c2
robią dobre oleje w przystępnej cenie
A co do samodzielnej wymiany to chyba nigdy nie wymieniałeś samemu skoro pytasz czy dasz rade, jedź sobie do jakiegoś normalnego mechanika i każdy jeden ci to powymienia za grosze, moj mechanik to
@Dumle007: nie rób takich rzeczy jak wymiana oleju czy filtrów w ASO bo to ani tanie ani wcale olej nie jest jakoś super dobry a takie wymiany są bardzo proste i każdy mechanik sobie poradzi więc po co płacić pyprusum z ASO