Wpis z mikrobloga

Na ostatnim spotkaniu ze znajomymi rzuciłem, że muszę sprawdzić stan mojej gaśnicy proszkowej. Większość spojrzała na mnie jak na debila.
Okazało się, że na 12 osób tylko jedna (oprócz mnie) posiada w domu/mieszkaniu jakąkolwiek gaśnice.

Poważnie tak ktoś funkcjonuje? Jak sobie wyobrażacie reagowanie w momencie pożaru? Głupie spięcie instalacji elektrycznej i co zrobicie? Polecicie do kuchni po czajnik i będziecie lać do niego wodę?

PS: musze dokupić jeszcze koc gaśniczy do kuchni na wypadek pożaru oleju.

#mieszkanie #dom #budujzwykopem #remontujzwykopem #pytanie #budowadomu #dyskusja #kiciochpyta
ATAT-2 - Na ostatnim spotkaniu ze znajomymi rzuciłem, że muszę sprawdzić stan mojej g...

źródło: comment_1667816208tOZoXgIRu6cKShHb6Y1FSM.jpg

Pobierz

Masz gaśnicę w domu / mieszkaniu?

  • Oczywiście 20.8% (63)
  • Nie 79.2% (240)

Oddanych głosów: 303

  • 34
@Bad_Wolf: A widzisz, kiedyś jak się dowiadywałem to właśnie najbardziej polecali proszkową.
Sprzętu może i szkoda, ale mam ubezpieczenie na wypadek pożaru i akcji gaśniczej więc koniec końców tak zniszczony sprzęt pod to podchodzi. Ale rzeczywiście szkoda.
@ATAT-2:
klasa A – dotyczy pożarów materiałów stałych pochodzenia organicznego (np. drewno)
klasa B – obejmuje płonące ciecze palne i materiały ulegające stopieniu podczas palenia (np. benzyna)
klasa E – obejmuje zapłony urządzeń pozostających pod napięciem oraz takich, które znajdują się w ich bliskim otoczeniu (np. przewody)
klasa F – dotyczy pożarów wszelkiego rodzaju tłuszczów spożywczych (np. olej spożywczy)
Te klasy są do domu.

CO2 zwłaszcza z specjalną dyszą która zmniejsza
@ATAT-2: Na każdej gaśnicy masz oznaczenie do czego jej można użyć.
Ty mac ABC(gazy palne) ale nie ma na niej najmniejszej wzmianki o E czyli elektryce.

To, że gdzieś sprzedawca poleciał w uja z opisem to już inna sprawa.

Chyba, że znowu przepisy zmienili.