Wpis z mikrobloga

#finanse #banki #bankowosc #bank #pytanie - Hej Mirki, jaki polecacie bank który:

- ma rachunek i kartę za darmo (lub za darmo przy spełnieniu bardzo prostych zasad jak np. użycie karty 5 razy w miesiącu)
- ma BLIKa
- ma darmowe przelewy między polskimi bankami
- ma w porządku aplikację
- ma swobodę w ustawianiu limitów do góry i na dół (np. przez aplikację albo stronę internetową zamiast chodzenia do banku osobiście czy dzwonienia i weryfikacji przez telefon)
- ma prostą weryfikację podczas robienia przelewów/płacenia w internecie (np. autoryzacja mobilna zamiast zdrapek z kodami)
- ma jakieś wsparcie dla obcokrajowców (serwis po angielsku/rosyjsku/ukraińsku?)

Jestem aktualnie w Credit Agricole i nie wiem jak się ma sprawa z innymi bankami ale wkurza mnie strasznie to że często zmieniam sobie limit z różnych przyczyn i muszę iść za każdym razem do placówki. Co możecie polecić?
XkemotX - #finanse #banki #bankowosc #bank #pytanie - Hej Mirki, jaki polecacie bank ...

źródło: comment_1667640107XOsUq4rmBsVgqvX3XnNtTe.jpg

Pobierz
  • 79
@Emnesti: Santander ma jeden wazny minus ktory mnie i wielu znajomych odrzuca -> historia platnosci nie aktualizuje sie na biezaco XD saldo schodzi ale platnosci nie ma na liscie dopoki nie zostanie zaksiegowana, placisz za cos w piatek wieczor a historia aktualizuje sie dopiero w poniedzialek rano. Dziala to jak napisane w 2005 roku, nie polecam.
@XkemotX: każdy z popularnych banków ma to co wymieniłeś, więc na Twoim miejscu wybrałbym ten, którego oddział (nie placówkę partnerską) masz najbliżej, bo jednak czasem kontakt w oddziale może się przydać.
Osobiście najczęściej korzystam z kont w AliorBanku i Pekao, tutaj przy wyborze kierowałem się przede wszystkim podejściem do klienta, w obu tych bankach nigdy nie miałem problemów gdy chciałem coś załatwić, a jestem dość wymagającym klientem, w kontakcie z pracownikami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@konrad1: Tak z ciekawości, w czym mBank tak przeważa nad BNP? Mam jedno i drugie, ale z mBanku już bardzo dawno nie korzystałem, a może warto. Z drugiej strony z BNP jestem całkiem zadowolony.
@XkemotX: mam ING od 7 lat i jestem zadowolony. Mają niezły kurs przy płatnościach kartą za granicą. Nienachalny kontakt telefoniczny - raz na pół roku zadzwonią zapytać czy jestem zadowolony i czy czegoś nie potrzebuję, ale bez własnych propozycji. Placówkę mam blisko, a wszelkie sprawy konieczne do załatwienia osobiście ogarniane sprawnie po umówieniu się na konkretną godzinę. Jak zamykałem konto firmowe i miałem do spłaty pewną kwotę, to nie bylo problemu,
@jkbck: aplikacja mi lepiej odpowiada, tyle i aż tyle xD serio na komputerze rzadko się loguje mega więc zazwyczaj mobilnie wszystko robię i mBank dużo lepiej wypada, opłat żadnych nie mam a BNP coś brało co miesiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@konrad1: Dzięki za info. Ja też mobilnie działam i wszystko u mnie ok. Do opłat jest jakiś śmieszny warunek, o którym nawet nie pamiętam bo nigdy nic nie pobrało. A przestałem korzystać z mBanku już grube lata temu, jak pierwszy raz wprowadzili opłatę za kartę (notabene też z jakimś śmiesznym warunkiem, ale wtedy chodziło o zasady XD) i myślałem, że może trzeba będzie wracać.