Wpis z mikrobloga

ostatniego dnia października zadzwoniłem do swojej kontraktornii zakomunikować, że wraz z końcem listopada chciałbym zakończyć pracę dla jednego z ich klientów (zamiast składać im po prostu wymówienie umowy)

umówiliśmy się, że w tym czasie będą mi szukać nowego projektu, a jeśli nie będzie takiego to rozwiążemy umowę wraz z końcem listopada - oni zobowiązań wobec klienta swojego mieć nie będą i będą mogli mnie wolno puścić w listopadzie

dzisiaj dostałem telefon, że owszem szukają dla mnie nowego projektu, ale wymówienia nie złożyłem, więc umowa obowiązuje i muszę pracować dla tego klienta, którego pracuje do końca grudnia

morał tej historii jest taki, że nie warto po ludzku rozwiązywać pewnych spraw tylko od razu rzucać papierem na stół i rozwiązywać umowy jak się nie chce dla kogoś już pracować

#programista15k #pracait #pracbaza
  • 53
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jazdunia: musisz poczytać bo dawno miałem z tym styczność ale napewno trzeba było płacić składki na ubezpieczenie chorobowe przez minimum 3 miesiące, nie mieć zaległości itp. ale nie mam aż takiej wiedzy żeby dokładnie to opisać.
  • Odpowiedz
@whoru bo lada moment pis wprowadzi ustalanie stosunku pracy, jezeli umowa b2b bedzie nosic znamiona UoP beda kary. Analogicznie to obecnie dziala przy ustalaniu stosunku pracy w przypadku umow zlecenie.
  • Odpowiedz
@59b862cef4 to info z poczatku tego roku w zwiazku z nowym ładem ktory to mocniej zacisnal petle wobec "samozatrudnionych" chociaz to zle slowo bo mowa tutaj o JDG. To bylo wtedy kiedy informatycy masowo przenosili swoje rzekome biznesy do Czech. Nowy ład zostal anulowany jednak PiS walczy z malymi przedsiebiorcami i chce rozroznienia (co akurat popieram) przedsiebiorcow od samozatrudnionych. Rzekomi samozatrudnieni zwyczajnie omijaja podatki bo te osoby powinny byc zatrudnione na podstawie
  • Odpowiedz
@Sloneczko: IMO, nie ruszą tego, bo urżną kurze złote jaja.

Chociaż, jeżeli nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.. To dla naszego rządu tym bardziej nie powinien to być problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@whoru: następnym razem bierz kontrakt z nielimitowanym urlopem. Nigdy już nie wrócę do stawki godzinowej bo człowiek sam sobie żałuje wolnego wiedząc ile mniej wypłaty wpadnie. W tym roku byłem już 40 dni na urlopie xD (30 dni w starej robocie, 10 dni w nowej). Polecam ten stan
  • Odpowiedz