Wpis z mikrobloga

Od kilku dni przebywam na Sycylii i przyznaje widoczki znośne choć do Portugalskich autonomii wyspiarskich, Alp Niemiecko-Austriackich czy Szwajcarii dzieli je przepaść, zwyczajnie nie ten poziom. Tak im dłużej tutaj jestem tym bardziej nie rozumiem zachwytu. Włosi po tym okresie jawią się w moich oczach jak Cyganie Europy, śmiecą ale nie tak jak śmiecenie ma w oczach typowy Polak że ktoś niedopałek papierosa wyrzuci na chodnik. Oni potrafią na ten chodnik wyrzucić worki że śmieciami, stare ubrania, reklamówki z nieokreśloną zawartością i wszystko co uważają za odpad czyniąc z chodnika niejako tor slalomowy. Kultura włoska to określenie które nie istnieje, są głośni, przepychają się, krzyczą i trąbią swoimi ulepami pokroju Fiat Panda 1 Gen totalnie bez powodu zdając się z miasta czynić zwierzyniec w którym klakson to jedyna słuszna forma komunikacji. Główny deptak miasta w którym jestem #palermo po zmroku zamienia się w jeden wielki bazar na którym prym wiodą podróbki, pieczone kasztany które zadymiają obszar 100m2 a zapach fekaliów występuje średnio co 20 metrów. Zapewne im dalej na południe tym gorzej, a Sycylia jest chyba punktem kulminacyjnym włoskiego #!$%@?. Może w regionach bliżej Austrii sprawy mają się inaczej bo ludzie tam nauczyli się kultury że względu na dystans do cywilizacji? Nie wiem ale Sycylii nie polecam nikomu. Jednym aspektem który mogę uznać za w stu procentach pozytywny jest kuchnia. I to tyle.
#wlochy #sycylia #podroze #podrozujzwykopem #wakacje
Qiudo - Od kilku dni przebywam na Sycylii i przyznaje widoczki znośne choć do Portuga...

źródło: comment_1667295759hOkNwSV6HWQO8iLfNY1yiY.jpg

Pobierz
  • 78
@Qiudo: Nie wiem jak rzecz wygląda na Sycylii, ale będąc we wrześniu tydzień w Rzymie:

1) Mogę jedynie umiarkowanie zgodzić się w zakresie śmiecenia - tak, jest gorzej niż w Polsce, ale z tymi slalomami bym nie przesadzał. Widywałem śmieci leżące pod zapełnionym śmietnikiem. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie takiego widoku w Polsce.
2) Trąbią i się przepychają, ruch uliczny jest bardzo nieuporządkowany, ale mi akurat jako turyście bardzo to