Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób zorientowanych w pracy w korporacjach big4/związanych z audytem/finansami.

Aplikowałem do jednej z dużych firm zajmujących się audytem/finansami/doradztwem biznesowym w UK na graduate scheme. Rozmowa przebiegła pomyślnie i do wybory mam dwie ścieżki - corporate finance albo audyt. Audyt wydaje mi się bezpieczną opcją i jestem dosyć dobrze zorientowany w zaletach i ograniczeniach tego wyboru. Z drugiej strony finanse wydają mi się ciekawszą opcją pod względem pracy w innych branżach jak PE albo m&a. Jedyne czego nie wiem to jak wygląda to pod względem zarobków. Po skończeniu trzyletniego programu zarobki w audycie to ok. 45-48k, ale dla corporate finance trudniej mi znaleźć takie informacje. Może ktoś pracuje w corporate finance w podobnych firmach i może doradzić.

#big4 #finanse #uk
  • 13
@FantaZy: Właśnie to mnie kusi najbardziej. Audyt wydaje się bardzo przewidywalny, ale jeżeli nie jest się partnerem to sufit ustawiony jest dużo niżej niż w finansach.
@Jachus: #!$%@? to w sumie nędza xD myślałem że lepszy hajs jest w uk w finansach. Idź w corporate, większy prestiż w Polsce po powrocie z UK (sam widziałem panie z hru mających mokro na same studia z trzeciorzędnych uczelni z uk), większa uniwersalność i potencjalnie dużo wyższe zarobki w Polsce niż w audycie. Chociaż na poziomie cfo to i tak się zaciera a obie specjalizacje do tego prowadzą na dalszym
@Jachus: Nowiadomo. Ale i poziom żeby być mózgiem w city dużo wyższy. Imo te zarobki w audycie po 3 latach po prostu nie robią wrazenia a pewnie koszty życia też diametralnie różne.
Gratulacje. PwC? Zależy co chcesz potem. Mało osób zostaje po skończeniu ICAEW w B4 wiec po audycie masz całkiem sporo opcji i spokojnie możesz brać więcej niż £50k jakbyś poszedł private zamiast public. Co do corporate finance to zależy która b4. Ogólnie będzie ciężej przenieść się do banków do m&a z b4 ale nadal możliwe. Obie opcje są dobre. Zależy od ciebie gdzie się widzisz za 3-5 lat