Wpis z mikrobloga

Wczoraj mój 4 letni Xiaomi Redmi Note 5 zawiesił się na dobre przy przeglądaniu zdjęć w galerii. Nie dało sie nic zrobić. Nawet zablokować telefonu. W końcu przytrzymałem przycisk zasilania i telefon sie wyłączył na dobre. Mimo że miał już równe 4 lata i był intensywnie używany, to bateria do końca dosyć dobrze trzymała. Jak podłączyłem go do ładowania, to nie świeciła sie żadna dioda. Gdy podłączam do komputera, to pojawia się dźwięk wykrywanego urządzenia. W menadżerze urządzeń wykrywa go jako "QUSB_BULK" . Po przytrzymaniu przycisku zasilania oraz VOL-, dzieje się to samo, oraz co chwilę dźwięk wykrywania jakiegos sprzetu w systemie. I teraz pytanie, czy ktoś tak miał i co mogło paść? Chętnię bym naprawił ten telefon, wymianą jakiegoś podzespołu, nawet samodzielnie, byleby odzyskać dane.
#elektronika #telefony #telefon #smartfon #xiaomi
  • 2
@Rozpuszczalnik: tak z czysto praktycznego punktu to może być mega trudno zlokalizować jeden prosty element do wymiany. Jeżeli jest to już 4 letni smartfon to może warto by kupić jakiś używany na części i przelutowac kości pamięci? Jakiś serwis laptopów w mieście wojewódzkim na pewno sobie z tym poradzi.

Sam telefon już pewnie będzie wymagał wpisania nowego IMEI ale do samego odzyskania danych to nie będzie potrzebne