Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile trzeba robić przerwy od berberyny, olejku z oregano?

Na necie widziałem jedynie jak długo można stosować, np. berberyna do 3 miesięcy. Brałem ją tyle i,czy po 3 miesiącach odstępu mogę wrócić do niej?

Olejek z oregano gastrolog mówił, że mogę brać też 3 miesiące. I tak samo miałem teraz 3 miesiące przerwy, czy mogę do niego wrócić?

#fitoterapia #ziola #leki #medycyna #sibo #dietetyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6359ac46b091b65ac6cfa848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
OP: @piotr-antyn: berberyna między innymi pomaga w produkcji soku żółciowego i tym samym wspomaga trawienie tłuszczów, a mnie na tym głównie zależy i na jej właściwościach przeciwbakteryjnych.

@walickonia: dzięki za odpowiedź. Choruję na sibo i pół roku temu miałem kurację antybiotykową, potem zalecone różne zioła, między innymi te, o które się pytam we wpisie. Dopiero się uczę żyć z tą chorobą i mam teraz nawrót nietrawienia tłuszczy - stolec
OP: @walickonia: mówisz żeby atakować? xD Spoko, brałem przez cały czas probiotyki, byłem na fodmapie kilka tygodni, jem jogurty naturalne.
O, właśnie, bo gastrolog mówił, że probiotyki można brać ciągiem maksymalnie pół roku. Ja brałem teraz jakoś 5 miesięcy. Teraz od miesiąca nie biorę, prócz jadania jogurtów naturalnych.
Czytałem, że za długo nie można brać probiotyków, bo to też szkodzi, że przeładuje się jelita bakteriami i znowu będzie syf.
Jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Po antybiotyku flora bakteryjna prawie nie istnieje, ale mówi się ze do 6 miesięcy należy brać probiotyki. Z jogurtów czy kiszonek mało co się przedostanie do jelita grubego ( ͡° ʖ̯ ͡°) olej oregano to tez antybiotyk tez narusza florę bakteryjna, wiec pasowałoby dalej cisnąć probiotyki.