Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiś tydzień, może dwa albo trzy temu ktoś na wykopie napisał, że jest zaniepokojony faktem, że straż pożarna robiła ewidencję jego piwnicy - prosili o wymiary. Do tego przywołał jakieś wzmianki o tych jodkach. Oczywiście został nazwany ruską onucą, że pisze bajty i wgl 2/10 bo odpisałem. Sam temat olałem bo nie chce mieć łatki onucy ale u moich rodziców na wsi gmina wraz z OSP prowadziła taki spis piwnicy. Nie było mnie na miejscu, tylko z opowieści rodziców słyszałem. Może mnie trollują, ojciec jest onucą więc olałem temat.
Kilka dni temu u mnie w mieście w bloku w którym mieszkam była straż pożarna. Nie wiem co robili. Byli w piwnicy. Byli w mundurach ale nie przyjechali wozem strażackim raczej, ale nie widziałem innego auta. Być może zaparkowali gdzieś dalej bo po osiedlu przemieszczali się pieszo między blokami. I też bym temat olał bo nie chce mi się robić zdjęć, znów zostanę onucą i pewnie strażacy gasili mieszkanie dlatego stali pod klatką.
Ale pojawił się na lokalnym portalu artykuł, że takie czynności są przeprowadzane:
https://portalplock.pl/wiadomosci/trwa-ewidencja-schronow-w-plocku-rzad-chce-wiedziec-dla-ilu-mieszkancow-jest-miejsce/NzZCGvg1lKhbPKq44sXG

Dotarły do nas informacje, że straż pożarna prowadzi ewidencję piwnic, które mogłyby posłużyć jako schrony, w Płocku i powiecie. Jak wygląda taka wizyta? Strażacy sprawdzają powierzchnię pomieszczenia i określają ile osób mogłoby się w nim zmieścić. Usłyszeliśmy też, że strażacy dają wytyczne dostosowania lokalu na potrzeby schronu - na koszt właściciela.

Lokalni rzeczniczy odesłali nas do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Aktualnie Państwowa Straż Pożarna prowadzi inwentaryzację stanu schronów i miejsc schronienia. Obiekty te zostały zgłoszone przez samorządy i inne organy administracji publicznej. Jednocześnie podkreślamy, że są to działania prewencyjne, związane z zarządzaniem kryzysowym i zagadnieniami dotyczącymi ochrony ludności - odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe MSWiA.


Więc coś jest na rzeczy i mnie to martwi.
#wojna #ukraina

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63593231cde781a907e8f23c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest na rzeczy to, że Polska olała wiele lat temu temat schronów. Jest bardzo mało danych na temat ich stanu i lokalizacji.

Teraz wszystkie jednostki straży pożarnej mają przeprowadzić inwentaryzację schronów (choć nadal nie jest dokładnie wyjaśnione w przepisach co to jest schron i jakie powinien mieć parametry) ¯\_(ツ)_/¯, ale pracują i efekty swoich obserwacji zapisują. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie jest tajemnica, że to
@AnonimoweMirkoWyznania: Ktoś kiedyś powiedział, teraz ktoś z mojej rodziny powiedział. Sam na własne oczy widziałem, ale nie do końca... Jakby rzeczywiście strażacy jeździli po blokach mieszkalnych i przeprowadzali inspekcji piwnic w celu przeznaczenia ich jako potencjalne schrony, to dzisiaj byłby wysyp takich informacji
Nikt nie napisał, że dobrze.


@Vadzior: a ja pamiętam, że było wiele głosów, że to dobrze że coś robią by nie obudzić się z ręką w nocniku i jak wykonują to ludzie którzy się na tym znają. (pamiętam też typa, który płakał że robią to strażacy a nie np. urzędas po cywilu)
@Vadzior ten portal to ściek i to ultraortodoksyjny, jeżeli powiesz cokolwiek co nie jest zgodne z retoryką ścieku, zostajesz onucą, prowokatorem, trollem i Bóg wie czym jeszcze.
Ja już nie liczę ile razy zostałem Pisowcem, onucą itp chociaż w swojej 17 letniej karierze wyborczej nigdy nie zagłosowałem na PiS a Ukraińców wspieram jak tylko mogę.
@niemampsa: Wiesz, całego wpisu nie czytałem jakoś dokładnie. Trafiłem na niego w gorących i pamiętam, że miał mało plusów, za to plusy zgarniały takiej śmieszki za odpowiedzi typu bajt 2/10 bo odpisałem. Pewnie jak dyskusja się rozwinęła to i jakiś głos rozsądku był. Być może też takich wpisów było kilka.

@rrobot: Nie, 6 lat na wykopie aktywnie. Po prostu op zwrócił na coś uwagę, dał link z potwierdzeniem i trochę
@PanRejent: Nie, nie napisałem tego, że ktoś z Was zmienił zdanie. Po prostu ten wpis to był cyrk wyśmiewania się z opa, że piszę bajty i sieje panikę. A w tym wpisie wszyscy elegancko zgodnie, bez trollingu, bez "2/10 bo odpisałem"