Wpis z mikrobloga

Mieliście kiedyś kierowcę z poważnej serii juniorskiej (gp2, #2 #3) którego byliście pewni wspaniałej kariery #f1 w okazał się rozczarowaniem lub w ogóle nie trafił do f1?

Miałem tak z Ghiotto. Szczególnie 2018 myślałem iż jest kozakiem w słabym aucie. Podobnie miałem z Giovanazzim. Sądziłem że to bardzo szybkie bydle z gorącą głową ale ogarnie mózg i będzie w Ferrari.
Nie wspomnę o Ticktum który ma talent równy głupocie bo nie wierzyłem że trafi do f1. Nie wspomnę też o Shwartzmanie bo ma nadal szansę, osobiście cenie jego skila ale podpadł bo sportowo jednoznacznie nie potępił inwazji na Ukrainę.

Wcześniej miałem raczej #!$%@? na juniorów w młodszych seriach, kojarzyłem tylko największe nazwiska jak Vandoorn, Hulkenberg.

https://f1metrics.wordpress.com/2015/09/03/who-are-the-top-2015-juniors/
#f123
Raa_V - Mieliście kiedyś kierowcę z poważnej serii juniorskiej (gp2, #2 #3) którego b...

źródło: comment_1666707996NwHDM5sPr87xTJp9JgDRIL.jpg

Pobierz
  • 11
@grisha12: to się nazywa poprawność polityczna. GTA V też powinni zbanować, bo Lamar non stop n-worduje? czy jak czarnoskóry to mówi to już ok, ale jak białoskóry to nie?

@Raa_V: jak dla mnie takim niespełnionym kierowcą był taki jeden kacap z Ufy, były kierowca stajni Red Bulla Daniil Kvyat. dawał radę wygrywać z ubóstwianym przez niektórych ogórkiem, tylko brakowało mu niekiedy zimnej głowy. Swap pozycji z Maxem pogrążył go jako
@Raa_V: jeszcze w sumie Kevin Korjus estońska nadzieja 10 lat przed Vipsem. Wygrywał wyścigi w FR3.5, został juniorem LRGP, przetestował bolid R31 w Abu Dhabi na testach młodych kierowców i skończyła się kasa na prowadzenie poważnej kariery.

Trochę też Mitch Evans niskich Formułach szedł jak burza, został mistrzem GP3 w 2012 i coś się zepsuło. Po przejściu do GP2 miał jakieś przebłyski, jak wygrywanie pojedynczych wyścigów. Ale to było za mało,
@Raa_V: wydawało mi się że Paul di Resta pokaże więcej, wygrał F3 a potem w DTM był od razu czołowym kierowcą.

Jeszcze Lundgaard który w 2020 jeździł bardzo dobrze w F2 jako debiutant ale w 2021 cieniował. No i Vandoorne.
@Raa_V: Jehan Daruvala. To znaczy, może nie wspaniała kariera, ale miałem nadzieję, że to on będzie na miejscu Drugovicha i trafi do Alpha Tauri w 2023.
A tak ze starszych wymieniłbym Antonio Felixa da Costę, który w Formule Renault 3.5 radził sobie lepiej od Frijnsa czy Bianchiego. Niestety konkurencja wówczas w Red Bullu była zacięta i stracił na rzecz Kvyata, Sainza i Verstappena.