Wpis z mikrobloga

Mieszka jakiś Mirek w okolicy koszykarskiej? Albo ogólnie na płaszowie? Myślę nad wprowadzeniem się tam i jestem ciekaw opinii jak się tam żyje.
#krakow
  • 14
  • Odpowiedz
@Anlak: myślę że ta okolica zwyciężyłaby w kategorii największy #!$%@?ów najbliżej centrum. Z jednej strony nic tam nie ma, kiepska komunikacja i ciężko nawet o większy sklep, z drugiej dość blisko do centrum, nienajgorszy dojazd (szczególnie jak skończą tę nieszczęsną Nowohucką) no i samo sąsiedztwo też przyjemne - małe uliczki, domki, sporo zieleni.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: no właśnie mam podobne odczucia - że to taki Ruczaj z gorszą komunikacją. Ale z drugiej strony nie ma takiego tłoku jak na osiedlu europejskim, niska zabudowa, dużo ogródków działkowych.
  • Odpowiedz
@Anlak: oj nie, ta okolica nie ma nic wspólnego z Ruczajem. Ani nie ma tam biurowców, ani dużych sklepów, ani uczelni, ani jakoś szczególnie blisko tramwaju czy wylotówki. Ale nie mówię, że to minusy. Ja bym mógł tam mieszkać - bywam często u znajomych i przyjemnie tam jest. No tylko ja lubię mieć wszystko na miejscu i do pracy 10min ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: tylko widzisz dla mnie jako, że już nie studiuje i pracuje z domu to jednak jak Ruczaj - po prostu sypialnia :D A co do tramwaju to chyba też tragedii nie ma, bo jest zajezdnia na Płaszowie
  • Odpowiedz
@Anlak: mieszkałem tam kilka lat, na Turka. Bardzo spokojna okolica. Jak nie masz blisko roboty to faktycznie trochę bieda. Co do sklepów to wcale nienajgorzej, jest spoko Lewiatan gdzie wszystko kupisz, do Biedronki czy lidla z buta 15 min.M1 też rzut beretem. Tramwaj to już dłuższy spacer ale też bez tragedii. Jeździ autobus nocny Kiedyś było dużo spokojniej zanim nabudowali bloków na myśliwskiej i przewozie. Jak dla mnie 3x lepsze miejsce
  • Odpowiedz
zwyciężyłaby w kategorii największy #!$%@?ów najbliżej centrum


@powaznyczlowiek: mysle ze ma powazna konkurencje w postaci os. Robotniczego. Kurde, fajne mieszkanie tam było za 335k (sic!), wyremontowane, dwupokojowe, i wcale szybko nie poszło, a sam rozważałem...
  • Odpowiedz
ta okolica nie ma nic wspólnego z Ruczajem. Ani nie ma tam biurowców, ani dużych sklepów, ani uczelni, ani jakoś szczególnie blisko tramwaju czy wylotówki


@powaznyczlowiek: tyle że na ruczaju odkąd tesco zawinęło się z Polski też nie ma dużych sklepów. I wyjazd na obwodnicę to też jakaś pomyłka, jeden wielki korek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anlak: mieszkam całe życie w okolicach Płaszowa i nie narzekam @powaznyczlowiek: czemu zadupie. Dość fajnie się ta okolicą rozwinęła od czasów gdy wprowadzili tramwaj mam wszędzie blisko. Do centrum nie całe 15 min na czerwone maki połączenie bezpośrednie tak samo na Bieżanów i Salwator wolę mieszkać tu niż na paskudnym ruczaju czy czerwonych makach. Jedyny minus to okolica nie jest tak spokojna jak dawniej przez Pato deweloperke. Większym zadupiem moim
  • Odpowiedz