Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z konfiguracją routera.
Odłączylem od modemu akiegoś starego tplinka bo juz zaczynał slabo działać i podłączyłem nowego TPlinka TL-WR841N. Szybka konfiguracja i nic sie nie dzieje, brak internetu. Umowe mam na internet przewodowy, czyli mam od uslugodawcy modem technicolor i do niego podłączam swoj router.
Co sprawdzić, od czego zacząć?

Dodam że poprzedni router działał ale często gubił połączenie, dlatego poszedł w odstawkę.

#internet #elektronika #router #informatyka #serwispc #pomocy #komputery #wifi
  • 35
@Czoko_Tubka właśnie z adresami wcześniej byl problem bo gdy wpisywałem domyślny routera to wyskaliwała mi strona modemu.
Teraz jak wklepuje ip w przegladarce normalnie moge sie zalogować do routera, wczesniej nie bylo to mozliwe ale cos pozmienialem.

Z tym podłączaniem routera pod stary to ma byc takie coś?: nowy router >> stary router >>modem?
Dzwoniłem juz kilka razy, powiedzieli że u nich wszystko w porządku, a router to już moja sprawa i oni nawet wglądu do tego nie mają

O co chodzi z tym najmniej obciążanym kanałem jak to zrobić?
@wojtek4531 w ustawieniach nowego routera zaloguj się do niego tam gdzieś w opcjach wifi masz kanały pasma itp (nie znam każdego softu na pamięć) ściągnij sobie aplikacje (wifi analyzer open source) tam będziesz miał ocene zagłuszenia przez inne sieci wybierasz najlepsza dla ciebie ustawiasz na sztywno bo pewnie będziesz miał auto
Ten "nowy" router to elektrośmieć, było kupić z wifi 5GHz. A co do braku połączenia to jak już Mirki pisały możesz mieć konflikt adresów ip (adresów sieci). Router nie może mieć po stronie WAN i LAN takiego samego adresu sieci.
Przykładowo może być tak:
1. Routeromodem technicolor: LAN 192.168.0.1
2. Pierwszy twój router: LAN 192.168.1.1
3. Drugi router: LAN 192.168.2.1