Wpis z mikrobloga

@niegwynebleid: właśnie najlepsze jest to że koleś jednorazowo czyści w 2 klatkach gdzie jest po 9 mieszkań = 18 osób, całość mu zejdzie w 1 dzień, moim zdaniem zdzierstwo... spółdzielnia PRL-owska
@artem17: No to jest dobre pytanie. Sam szukam teraz speca od pieca i nawet nie wiem w jaki sposób podejść do tematu. Może ktoś tutaj zna się na rzeczy i wie jakie są redflagi. Piec 20 letni, zdaje się że popsuty kontroler.
czyszczenie pieca gazowego


@powaznyczlowiek: nie płaczę o cenę, tylko ilość pracy a czuję że robi to po łepkach czytając komentarze w necie np.:
"ilka rzeczy nie zostało zrobione... Najwazniesze to sprawdzenie szczelności śrubunku gazu... Można zwykłą wodą z mydłem ale najlepiej zrobić to profesjonalnym sprzętem detektorem.
Brak oczyszczenia elektrody jonizacji i zapłonowej. Brakuje sprawdzenia kanałów powietrznych ( zwężki ) i wentylatora.
Przede wszystkim doświadczony serwisant widzi rzeczy które są odstępstwem dzięki
@artem17 no ale to chyba nie jest czyszczenie tylko ogólnie przegląd w ramach którego jest też czyszczenie. Oprócz utrzymania pieca w dobrym stanie dostajesz też papier który sprawia że gwarancja jest ważna i w razie problemów dostaniesz odszkodowanie od ubezpieczalni. Trochę odpowiedzialności za tym jednak stoi.

Edit. No ale u Ciebie to jakoś faktycznie błyskiem sprawdza. U mnie na czyszczeniu i przeglądzie technik jest koło godziny i cały czas coś robi.