Wpis z mikrobloga

Witam,
Mam pytanko zastanawiam się nad dyskiem zewnętrznym. Na różnego typu pierdoły i się zastanawiam nad zwykłym SSD al albo by kupić kieszeń + dysk ale z tego co mi się wydaję to nie wychodzi to jakoś cenowo lepiej? Chyba ze czegoś wiem.
#informatyka #dysk #pcmasterrace #pc
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marbou: dyski zewnętrzne WD od 8 TB w górę. Na Amazonie można od czasu do czasu trafić dobre ceny poniżej 85 złotych za TB.
A pózniej problem z znalezieniem napędu na CD :D


@Marbou: później, to znaczy kiedy? Bo po pierwsze nagrywarka też odczytuje (σ ͜ʖσ) a po drugie takie np. napędy dyskietek to nadal można kupić
@gomjeden: no w sumie racja zapomniałem o nagrywarce, ale też chyba mi się nie chce bawić w płyty zwłaszcza ze chce też mieć tam inne pliki - excelki z obliczeniami itp.
@qfeel: A taki zestaw z kieszenią jest lepszy/tańszy niż gotowe rozwiązanie?
@Marbou od częstego wkładania i wyjmowania kabla możesz uszkodzić port USB w takim dysku i danych łatwo nie odczytasz.. W drugim przypadku wymieniasz kieszeń za parę złotych i masz dalej działający dysk zewnętrzny.
@Marbou: Jakiś czas temu patrzyłem na różne rozwiązania i różnice w cenie to była groszowa sprawa.
Co do tego wlutowanego złącza USB, to wcale nie wiem czy tak jest.
Kiedyś miałem problem z przenośnym dyskiem WD passport. Raz działał, raz miał jakieś problemy.
Otworzyłem obudowę i zobaczyłem normalny dysk wpięty po prostu w kieszeń.
Przeczyściłem, docisnąłem i działa.
Kieszeń zawsze daje więcej możliwości, zawsze możesz włożyć inny dysk, możesz to łatwo