Wpis z mikrobloga

Jak wcześnie trzeba wstawić się na lotnisku przed wylotem jeżeli chcę lecieć z Katowic do Warszawy zwykłym LOTem poza sezonem? O której najpóźniej można przyjechać nie będąc gonionym przez komunikaty na lotnisku?

Dalej mówimy o 2-3 godzinach przed wylotem jak to się zdążyło przyzwyczaić do lotów na wakacje?

Kilka razy w roku mam podróż w czwartek wieczorem do Warszawy i powrót w sobotę około południa. Do tej pory zawsze jeździłem pociągiem co zajmuje mi około 1 godziny dojazd do Katowic + 3 godziny dojazd do Warszawy. Cenowo samolot wychodzi bardzo podobnie, lot trwa godzinę ale jednak kilkugodzinne czekanie na lotnisku wszystko przedłuża.

Oczywiście przyjmujemy, że jestem całkowicie internetowy i wszelkie odprawy jeżeli się da to mogę zrobić zdalnie przez telefon.

#lotnictwo #podroze #samoloty
  • 14
@Erravi: nie rozumiem, jedyne doświadczenia z samolotami do tej pory mam przy wylotach na wczasy z biur podróży gdzie zawsze straszyli o 2-3 godzinach przed wylotem. Aktualnie do Warszawy mam 3,5 godziny samochodem nie licząc godzin szczytu + nie chcę jeździć autem bo z reguły w sobotę nie mogę prowadzić :)
@Vojak: Wolac zaczynaja przy boardingu jak juz wszystkich wpuscili a Ciebie nie ma.

Jak masz tylko podreczny to pomijasz pierwszy etp - czyli nadawanie bagazu. A tam sa najwieksze kolejki.

Potem masz kontrole - tam tez troche schodzi ale nieporownywalnie mniej.

A jak jeszcze sie odprawiles przez apke to juz total luz. 40 minut przed odlotem powinno zupelnie wystarczyc. Jestes odprawiony przez apke ( i nie nadajesz bagazu tylko masz podreczny)
@Vojak: Sa dwa czynniko. Jeden jesli podreczny omija Ci kolejka z nadaniem bagazu. Ale druga rzecz moze trafic roznie. Trafisz na dwie tezy wycieczki jakies nieregularne loty biura podrozy itp i mozesz rownie dobrze czekac na odprawe bezpieczenstwa godzine czy poltorej. Wiec ja bym byl minimum godzine
@Vojak często latam krajówki i wszystko zależy od szczęścia i pory na lotnisku. Latałam wieczorem poza sezonem to czasami od wejścia na lotnisko do znalezienia się pod bramką mijało dosłownie z zegarkiem w ręku 4-5 minut i się nudziłam godzinę. Czasami jednak były kolejki i zajmowało to wszytko pół godziny, traf na jakąś wycieczkę to może być jeszcze dłużej. Ogólnie godzina żebyś czuł się na luzie.
@Vojak: Zależy od pory. Rano jak jest sporo mocno obłożonych lotów, to kontrola bezpieczeństwa sama może zejść z 30 minut lub nawet 40, bo kolejki. Do tego tak z 20 dla spokoju, więc ja zawsze celuje, żeby być tak 1h 20 min przed odlotem.
@Vojak:

Jak wcześnie trzeba wstawić się na lotnisku

Jak tylko tam dojedziesz, możesz zacząć pić. (σ ͜ʖσ)
Tylko uważaj, bo ostatnio samolot Lotu lądował przymusowo na Azorach bo jakichś dwóch rzezimieszków było niegrzecznych i w asyście policji opuścili pokład ¯\(ツ)
A tak na poważnie, w Katowicach dużo sie dzieje, to dość ruchliwe lotnisko. Nawet jak masz tylko podręczny, bądź około godzinę/półtorej
@Vojak: Często latałem na trasie KTW - WAW w różnych godzinach i poza sezonem, także LOTem. Godzinka przed odlotem na spokojnie, raz byłem na 40 minut przed i jeszcze sobie chwilę czekałem. W Pyrzowicach warto udawać zdezorientowanego debila na security check to nawet paska nie zdejmujesz w spodniach. Działa za każdym razem, a kontrola jest ekspresowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)-