Wpis z mikrobloga

Pamietam jak fajki kosztowały mniej niż dyszkę i każdy mówił ze jak cena dojdzie do 10 zł to on rzuca od razu bo kto to widział 10 zł za fajki porypalo ich z tom cenom


@MamDobreGeny: ja pamiętam jak malrboro kosztowały 6zł a LMy 4 :D. A piwerko van pura można było mieć za 1.5zł, kenigery w biedronce coś koło blaszki kosztowały, nie pamiętam dokładnie ale jakoś 1.2 czy coś, za
@n3sta: no widzisz, tak to jest z tą inflacją. A teraz idziesz do sklepu, kupujesz marlboro, 3 browary i 2 paczki czipsów i wydajesz na to ze 35 zł. I co z tego, że wypłata 2500 - niby 3x tyle ale browar kosztuje 4x tyle, a fajki 5x tyle co wtedy. No bo oczywiście porównujemy mniej więcej minimalne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kefas_safek: niby fajnie się wspomina te ceny ale stopa życia przeciętnej polskiej rodziny jest na duzo wyższym poziomie obecnie. Myślę, że po zakończeniu okresu zwiększonej inflacji, gdy chleb najtańszy będzie kosztował dyszke, dobrze będzie zrobić denominacje o 0 zero i znowu chleb będzie po złotówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dolan: typie wiem bardzo dobrze jak było

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bochenek-chleba-za-60-groszy-maslo-za-1-5,104,0,2419048.html%3famp=1

Proszę bardzo artykuł porównujący cen i zarobków z 1995 i 2018r.

W 1995 roku statystyczny Polak był w stanie za średnią pensję kupić 295 kg cukru. We wrześniu 2018 roku ten sam Polak mógł już sobie pozwolić na ponad 1,6 tony "białego kryształu". Sprawdziliśmy, jak zmieniły się ceny żywności w relacji do wynagrodzeń Polaków na przestrzeni ostatnich 23 lat.
Ja mam opakowania po petach, w ktorych trzymam karty telefoniczne i paczki sa ponizej 5 zeta ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@MamDobreGeny: ah te Jin Lign'i za 1,5 PLN sprzedawane cieplutkie jeszcze z rajstopy mmmm.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) można było poczuć jak smakuje świeżo zebrany azbest ( ͡~ ͜ʖ ͡°)