Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was użytkuje jakiegoś starszego prosiaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam na myśli 911/Boxster/Cayman z +- 2000 roku? Tak od dłuższego czasu się zastanawiam nad zakupem na "niedzielne" przejażdżki i przy okazji lokatę pieniędzy :)
#porsche #motoryzacja #samochody
  • 7
@hipeq69: Boxster 986 to bardzo przyjemne auto na weekendowe przejażdżki. A to czy ma to sens, to już niech każdy sobie odpowie na to pytanie. To nie jest auto na codzienne dojazdy do pracy. Masz dwa bagażniki, w tylnym jest ciepło od silnika/wydechu. Podczas cofania z zamkniętym dachem bardzo mało widać na boki np przy wyjeżdżaniu z bramy tyłem. Zawieszenie betonowe, czuć każdy kamień na drodze, układ kierowniczy bardzo twardy, więc
@hipeq69: Auto użytkuję dalej ale bardzo rzadko, jakieś 4k km rocznie. Wymieniłem odmę, koszt 4 lata temu 420zł w ASO Porsche, teraz nie wiem ile. Końcówki stabilizatora no ale to śmieszna rzecz. Zepsuł się wybierak skrzyni biegów. Auto straciło wsteczny. Cały układ jest na linkach i przegubach kulistych. Wystarczyło wymienić część z przegubami kulistymi przy skrzyni biegów za 500zł i wszystko zaczęło działać. Trzeba było tą część ściągać z DE przez
@mr18: przekonujesz przekonujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko brzmi super :D Jak myślisz.. do jakiego max przebiegu patrzeć na takie auta? :) Pochwalisz się flotą swojego egzemplarza? :D
@hipeq69: Szukać do 100-120k km przebiegu. Koło 200k km coś trzeba będzie zrobić przy silniku na bank przez ułożenie tłoków/cylindrów, pojawia się coś takiego jak owalizacja. Trzeba patrzeć na łożysko IMS bo lubi się rozsypać. Da się je wymienić bez demontażu i rozbiórki silnika. Przy 911/996 omijaj silnik 3.4 bo nie ma tradycyjnej miski olejowej. Zdjęć nie mam.