Wpis z mikrobloga

Mam problem z połączeniem się z lokalnym serwerem projektu na WSL2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mirki, pomocy!

Próbuję odpalić projekt z pracy, który pisany jest w całości na MacBookach na komputerze z Windowsem 11 pod WSL2, Ubuntu. Jest to projekt frontend, web.

Odpalenie projektu lokalnie w dev mode standardowo stawia jakiś serwerek w NodeJS i do UI można się dostać wchodząc w przeglądarce na localhost z odpowiednim portem.

Problem polega na tym, że nasz projekt jest tak zasetupowany, że zamiast na localhost, wszystko serwowane jest na lvh.me. I tak, jak z poziomu Windowsa mogę się dostać do WSL2 za pomocą localhost, tak gdy próbuję użyć lvh.me, wciąż dostaję błąd, że lvh.me "refused to connect".

Kojarzę, że temat kręci się gdzieś wokół forwardingu portów, ale zupełnie nie wiem. Fast Boot mam wyłączony.

Czy wiecie o co może chodzić? Jakiś config hostów? Pomóżcie, proszę :)

#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #programista15k #windows
  • 13
@sayda: ustal adres kontenera i ustaw sobie w wondowsowych hostsach zeby lvh.me wskazywal na ten adres.
W sumie nie dam ręki sobie uciąć czy z poziomu windowsa masz bezpośrednio dostęp do kontenerów po ip. Jak nie to niestety pozostaje Ci zmodyfikować konfiguracje apki żeby upubliczniała port z apką i wtedy w windowsie powinno śmigać po localhoscie.
Niestety docker w windowsie dalej ssie chociaż coraz mniej.
@pjoter-syn: nie używam dockera ani niczego. jest to zwyczajny frontendowy projekt, który się odpala za pomocą NPM itd

@n0c0Mpr3h3nD: masz na myśli przeglądarkę, którą bym zainstalował na Ubuntu? gdzieś widziałem, że WSL2 zaimplementował jakąś opcję na odpalanie apek wizualnie pod linuxem, ale nie jestem pewien jak to działa i jak to ogarnąć. Generalnie też zależy mi na tym, żeby możliwie wszystko działo się na Windowsie a na Ubuntu jedynie odpalone
To chyba wystarczy tak jak mówią zmapować adres w pliku host, tyle że nie jestem pewien w którym systemie powinieneś to zmapować, obstawiam ubuntu, ale możliwe że trzeba też będzie zmienić w Windowsie
@kWeb24: @bmLq @draxgar @pjoter-syn

próbuję to zrobić, w windowsowym pliku hosts ustawiłem setup jak poniżej:
172.25.224.1 lvh.me
127.0.0.1 lvh.me

to pierwsze IP to wynik odpalenia komendy "wsl hostname -I"

nie pomogło :/ czy macie pomysł co można jeszcze zrobić?
@sayda: Sprawdź czy masz wszystkie wpisy ja tego w sumie wgl nie konfigurowałem działało by default.

127.0.0.1 domain.test
# Added by Docker Desktop
[WL IP] host.docker.internal
[WL IP] gateway.docker.internal
# To allow the same kube context to work on the host and the container:
127.0.0.1 kubernetes.docker.internal
# End of section

[WL IP] to moje IP WLAN
@sayda: Aa i sprawdź porty, w moim configu apki chodzą 80 i 443. Może tam jakieś dziwne porty są i hosts nie ogarnia, teraz trochę strzelam.
nie używam dockera ani niczego. jest to zwyczajny frontendowy projekt, który się odpala za pomocą NPM itd


@sayda: A xD nie doczytałem posta a trochę minęło, myślałem że mówimy o Dockerze. Skoro mówisz, że możesz się tam dostać po 127.0.0.1 i połączenie dociera do serwera który odpalasz NPMem to albo masz jakieś konfliktujące reguły na to IP albo działasz na złym porcie. Hosts rozwiązuje tylko hostname więc nie definiuje portu. Załóżmy,
@kWeb24: już spieszę z odpowiedzią, dziękuję za zainteresowanie! rzucę trochę więcej szczegółów :)

więc ogólnie jest tak, że jestem frontendowcem i próbuję się dostać do localhosta (lokalnie działającego dev servera), który jest postawiony na Ubuntu pod WSL2 właśnie. sytuacja wygląda tak, że właśnie my mamy w pracy taki setup, że zamiast localhost, używamy lvh.me (szczerze? nie mam zupełnie pojęcia dlaczego).

mamy takie jakby proxy - mamy mikroserwisy, więc jedna apka chodzi