Wpis z mikrobloga

  • 322
Grupki kredyciarzy to kwintesencja wiedzy ekonomicznej Polaków. MiniRatke #!$%@?ło przez rosnące stopy, ale płaku płaku, czemu bank nie dał mi wcześniej pod korek tylko teraz podnoszą.
Takich delikwentów jest tam cała masa. Oczywiście wszyscy wkoło winni tylko nie oni, bo poprostu tylko chcieli miec dobrze.

#nieruchomosci
mookie - Grupki kredyciarzy to kwintesencja wiedzy ekonomicznej Polaków. MiniRatke #!...

źródło: comment_1666161001rjXYhstk1LsW4kMSoTjE1E.jpg

Pobierz
  • 46
@ixdude: Jest na prawdę masa artykułów czy filmów poświęconych zaciąganiu kredytu hipotecznego. Jest to prosty instrument finansowy, myślę że przez weekend każdy jest w stanie ogarnąć wszystko co potrzebuje (a osoby bardziej kumate pewnie w godzinę).
Także szokuje mnie, że są osoby podpisujące zobowiązanie na 20+ lat i robią to kompletnie nieświadomie.
@Faynem: nie do końca zgodzę się z tobą. Aby móc coś analizować potrzeba pewnych danych - próbek oraz ich wag. W praktyce: edukacji oraz doświadczenia.
Czy to 20-latek czy 40-latek bez jakiejkolwiek świadomości ekonomicznej, popełni ten sam błąd - weźmie pod uwagę inne czynniki niż ekonomiczne. Emocje najczęściej biorą górę w takich wypadkach.
Mając realną świadomość, jak się można wyłożyć jak WIBOR, stopy, Libor, Saron czy inna cholera pójdzie w górę,
Taka kwintesencja że musiałeś przekopać ponad dwa miesiące postów by to znaleźć, w komentarzach nie ma ani jednej osoby o tym imieniu co na screenshocie xD picrel to miejsce w którym się zatrzymałem, czekam na odpowiedź w stylu "no pewnie usunęła post" xD


@spajdermen:
to jest post z przedwczoraj, takich teraz jest pełno bo ludzie dzielą się swą niedolą wrzucając ile im rata wynosi i ile odsetek.

@dzek:
Pani się
mookie - > Taka kwintesencja że musiałeś przekopać ponad dwa miesiące postów by to zn...

źródło: comment_1666165819FfzVs6u5nZ64ISaV3b5cGL.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@mookie: Najgorsze w tym jest to, że oni nie zapłacą za swoje nieodpowiedzialne decyzje(a taką decyzją jest zadłużanie się pod sam kurek na lata). Rząd bojąc się spadków poparcia nie podnosi dalej stóp procentowych mimo wzrostu inflacji. Co gorsza, kupuje sobie głosy kredyciarzy dając im w zamian wakacje kredytowe(oczywiście na koszt podatnika, bo przecież nie banków).
@ixdude: Wg statystyk osobami najczęściej zaciągającymi kredyt hipoteczny są te z przedziału 25-44. Uważam, że mając 25 lat jesteś już świadomy (a przynajmniej powinieneś być). Nie zrozum mnie źle, ale dzisiaj uważa się osobę mającą 25 lat za nieświadomego młodziaka. Moi rodzice w tym wieku mieli już jedno dziecko. Nie twierdzę, że kiedyś było lepiej, ale generalnie wchodząc w dorosłe życie trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Aktualnie ta młodość jest