Wpis z mikrobloga

#!$%@? co za akcja. Byłem dziś w przychodni i musiałem wejść do gabinetu gdzie było kilka pielęgniarek i jest kilku pacjentów na raz. I chwilę po mnie wchodzi taki synek jakieś 17-18 lat, w czapce z daszkiem. Po chwili ta jedna z pielęgniarek do niego z takim tekstem: "Jesteś w pomieszczeniu, więc zdejmij czapkę, tym bardziej że są tutaj kobiety"
XD
1. Zdejmowanie czapki w pomieszczeniu? U lekarza? XD
W kościele się ściąga czapkę.
2. Dla kobiety to jakaś obraza, że ktoś ma czapkę? Posiadanie cipy daje magiczną moc zdejmowania czapek czy jak? Co za absurdalna sytuacja w ogóle.

#logikarozowychpaskow #bekazpodludzi #sluzbazdrowia
  • 116
@okno2137 Mogłeś powiedzieć że #!$%@? cie to obchodzi czy jest kobieta, chłopem albo co ma w majtkach, bo wg ciebie może być kobieta z #!$%@? albo facetem z cipką, a twoja czapka to twoja sprawa.
Ja kiedyś #!$%@?łem takim tekstem jakiejś babie i aż ja wcięło xD
Najlepsze jest to że zawsze jestem miły i uprzejmy i chamstwa nie znoszę, lecz wtedy ta osoba przegięła pałe ( ͡º ͜ʖ͡
to wynika z kultury i szacunku do innych osób, ale przeciętny zoomer nie zna tych pojęć


@cyconiusz: ktoś kto zna te pojęcia wie również, że zwrócenie uwagi jest wiekszym nietaktem. Jesli ktoś nie powie dzień dobry to oczywistym jest, że nie wypada upominać żeby się przywitał a tym bardziej jakieś uwagi z tego powodu. Panie mogły poczuć się urażone z powodu nakrycia głowy ale to ów dżentelmen został potraktowany werbalnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@gorzki99: Czapka to element garderoby, nie trzeba przecież jej nosić tylko jak jest upał czy mocne słońce. W cywilizowanych krajach takich jak USA, gdzie aktualnie przebywam to dużo osób nosi czapkę w pomieszczeniu. W banku, kawiarni, restauracji, sklepie, gdziekolwiek. Nikt tutaj na to nie zwraca uwagi, a już na pewno nie ocenia drugiej osoby.
@okno2137: @xemi2137 Wynika to z manier, dawniej jak wchodziłeś do jakiegoś pomieszczenia to ściągałeś czapkę. Tak samo masz z butami jak wchodzisz do czyjegoś domu.

@Varien:

W USA nawet jak w stroju kąpielowym wyjdziesz to nikt nie zwraca uwagi. Tam jest za duży przemiał ludzi żeby każdego przechodnia zaczepić, bo dziwnie wygląda. Poza tym tam się mieszają wszystkie możliwe kultury więc trudno o jakiś konkretny standard.