Wpis z mikrobloga

@eugeniusz_geniusz: heheszki heheszkami ale jak dziewczyna kumpla wyciagnela nas na grzyby to juz po kwadransie zastanawialismy sie jak wykorzystujac funkcje telefonu pokroju LIDARu i algorytmow SI do rozpoznawania utworzyc aplikacje do wyszukiwania grzybow xD po prostu jak masz prawie 2m wzrostu i okulary to szukanie grzybow, jesli nie masz ochoty wygladac jak dzwonnik z Notterdame, jest lekko meczace xD
@eugeniusz_geniusz: a tak jeszcze niedawno na mirko czytałem o aplikacji pokroju geoportalu gdzie można było sobie przeglądać typu drzewostanu leśnego i pomagało to komuś wyszukiwać nowe miejscówki gdzie prawdopodobieństwo grzybów danego typu jest wysokie.
Coś na zasadzie: jeśli mamy skraj lasu z drzewami X, a obok są łąki, to możemy tam szukać grzybów Y.

Więc pytanie nie takie głupie - dałoby się to zautomatyzować ;)
@onpanopticon

@eugeniusz_geniusz: Niektórzy to będą za chwilę potrzebali specjalnej apki żeby się wysrać.

Wiem, że to "januszowy komentarz", ale zauważam taką tendencję, że jak trzeba się czegoś dowiedzieć, nauczyć, coś pogrzebać to nie - wyszukam apkę, ona mi powie jak mam żyć.


Używasz nawigacji w telefonie/samochodzie zamiast mapy? Albo Janosika ostrzegającego przed policją?
Albo przypomnień w kalendarzu?
Czytasz recenzje w internecie przed zakupem produktów?

Jeśli tak to korzystasz z dobrodziejstwa automatyzacji
@lone_sloane: Chłopie, chyba nigdy nie byłeś na grzybach, że takie pierdoły mi tutaj produkujesz ;) Żeby realnie coś się dowiedzieć ktoś musiałby sprzedawać swoje "miejscówki" z dokładnością GPSa, bo w lesie jak to w lesie, pół kilometra może nie być ani grzyba, a na poletku 100x100 uzbierasz cały kosz.

To co proponujesz to taka gadanina korporacyjna, bo fajnie się prezentuje na papierze, a realnie i w praktycznym użytkowaniu ma absolutnie żadnego
@onpanopticon: Racja - nauczysz się rozpoznawać gatunki drzew, a następnie jakie grzyby mają z nimi mikoryzę i już wiesz gdzie szukać. I skoro ktoś potrzebuje apki do szukania gdzie są grzyby to potrzebuje apki do rozpoznawania drzew, a żeby znaleźć drzewa to musi najpierw popatrzeć w apce co to jest las xD.

A tak na poważnie - autorowi chodzi chyba o coś w stylu mapy występowania grzybów jaka jest gdzieś tam