Wpis z mikrobloga

Dopiero po 8 latach pracy jako programista dotarło do mnie, że tak naprawdę programiści są zwykłymi wyrobnikami i mają nad sobą wiele osób, których polecenia i zachcianki wykonują. Tylko w swojej bańce uważają, że zarabiają najlepiej a zwykły pazdzierz z "biznesu" zarabia więcej niż oni.
Przez ten czas poznałem wielu programistów, niestety są to osoby, które siedzą całymi dniami przy projekcie i gdyby podliczyć im stawkę godzinową to zarabialiby tyle co magazynier z grupą inwalidzką (z szacunkiem do inwalidów).

Takie są niewygodne fakty. Ja to #!$%@?ę i za miesiąc idę do pracy fizycznej na produkcję. Coś poszło w moim życiu nie tak i niepotrzebnie szedłem jak owieczka w IT.

#pracbaza #korposwiat #programowanie #gorzkiezale #praca
  • 66
Przez ten czas poznałem wielu programistów, niestety są to osoby, które siedzą całymi dniami przy projekcie i gdyby podliczyć im stawkę godzinową to zarabialiby tyle co magazynier z grupą inwalidzką (z szacunkiem do inwalidów).


@CalibraTeam: Plot twist: oni tylko mówią, że całymi dniami siedzą przy projekcie, a w międzyczasie obejrzą serial, zaprowadzą dzieci do szkoły, czy wyskoczą na zakupy.
Dopiero po 8 latach pracy jako programista dotarło do mnie


@CalibraTeam: czekaj, po 8 latach pracy musiałbyś pracować jakieś minimum 40 godzin dziennie żeby mieć "tyle co magazynier z grupą inwalidzką". Coś tu jakby nie pasuje byku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

siedzą w biurze i #!$%@? jak Beduini


Jak ktoś nie chce to może siedzieć w chacie i pracować zdalnie z minimalnym nadzorem, co w wielu zawodach
@CalibraTeam: prawda, jeżeli nie jesteś właścicielem na którego pracują robotnicy, to jesteś proletariatem. To że niewolnik który robi na polu, ma gorzej od tego co zajmuje się konikami bogatego i ma jakieś kieszonkowe, nie zmienia faktu że obaj są niewolnikami, jeden jest po prostu w niższej kaście niewolników niż drugi.
@CalibraTeam: xD #!$%@? co to za pojęcie o pracy zespołowej. Nagle jak nie jesteś sam sobie szefem to jesteś wyrobnikiem? #!$%@? w życiu chyba nie przepracowałeś 15 minut jako robol, gdzie pomiata tobą kierownik zmiany po podstawówce i masz #!$%@? do gadania robiąc powtarzalną czynność 8h dziennie.

Programowanie, mimo, ze oczywiście realizujesz zlecone zadania, jest pracą kreatywną i wygodną. Dobry bait xD
@CalibraTeam: Wystarczy nie pracować w kołchozie tylko w normalnej pracy i za stawkę godzinowa. Wtedy pracujesz 10h a wpisujesz 20h (niektórzy na takiej zasadzie robią dwa etaty w dwóch firmach).
Przesunąć button na lewo o 1px? Proszę bardzo 15 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz zrobić żeby był lekko zaokrąglony? To już grubsza sprawa i 30 minut.
Nigdy nie zrozumiem sierot co robią darmowe nadgodziny - i