Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja. Jechałem samochodem i przekładałem portfel z siedzenia do schowka. Zauważyła to policja, która mnie zatrzymała i stwierdziła, że rozmawiałem przez telefon podczas jazdy. Pokazywałem im, że to portfel, ale oni twierdzili, że czarny przedmiot który trzymałe w ręku to telefon. Chcieli mi wystawić 500 zł mandatu. Nie przyjąłem i skierowali wniosek do sądu.

Otrzymałem wyrok nakazowy, wydany zaocznie. Sąd orzekł bez udziału stron, w nakazowym postępowaniu bo ujawnione dowody (czyli zeznanie policjanta) nie budzą wątpliwości. Mam 7 dni na odwołanie. Zastanawiam się, czy się odwoływać? Czy coś to da, czy olać sprawę i zapłacić 500 zł?

#prawo #prawojazdy #motoryzacja #policja #sadowehistorie
  • 101
@kokus: Tak, chce żeby osoby zajmujące się za kółkiem wszystkim oprócz jazdy były #!$%@? jak tylko się da. Na pewno op przekładał portfel, kogo on chce oszukać XD
@bestbas: bez nagrań bez niczego. Równie dobrze mógłbyś mieć dwie ręce na kierownicy a i tak pies stwierdzi, że "telefon i c**j" i potem się tłuczesz, że nie jesteś wielbłądem... Chory kraj


@drrrd: Kraj będzie #!$%@? tak długo, jak będą w nim żyli osobnicy twojego pokroju nazywający policjantów psami
Jak to mi mawiał sędzia wydziału karnego jak byłem na aplikacji z dwojga złego wolę uznać za wiarygodne zeznania policjanta z którym współpracuje niż obcego człowieka.


@Niemamwiedzy: I właśnie dlatego PiS zbiera pochwały od ludu złomując sędziów. Mamy w Polsce domniemanie niewinności, więc wszystkie wątpliwości należy rozpatrywać na korzyść oskarżonego. Koniec kropka. Żyjemy w czasach, gdzie są wszędzie kamery, mikrofony etc i nie musimy już skazywać ludzi na podstawie opinii policjanta.
@piker łatwo powiedzieć trudno zrobić. ¯_(ツ)_/¯

Średnio dobrym pomysłem jest wprowadzenie sztywnej zasady oceny dowodów, gdzie z automatu przyjmujesz ze jeden dowod jest mniej wart niz inny. W tym zakresie płynność i labilność jest jak najbardziej wskazana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bestbas: miałem kiedyś taką akcję. Jechałem w pasach, a przede mną na poboczu stał radiowóz. Sięgałem po okulary z siedzenie pasażera i policja zatrzymała mnie, bo niby zapoznałem pasy na widok policji. Kłóciłem się z nimi nie przyjąłem mandatu i nic do mnie nie przyszło. Doszli pewne do wniosku, że szkoda czasu na papiery.
To,ze nikt nie bedzie sie bawił w takie rzeczy gdy sprawa dotyczy 500 zl?


@vegetassj1: Skąd takie myślenie? Jasne, że będzie, raz w sprawie o przekroczenie prędkości o 30 na godzinę mi sędzia klepnęła wniosek o opinię biegłego na okoliczność tego czy ten konkretny samochód mógł się w ogóle tak rozpędzić w określonych warunkach. Dużo droższa sprawa niż głupie pismo do operatora.
Mamy w Polsce domniemanie niewinności, więc wszystkie wątpliwości należy rozpatrywać na korzyść oskarżonego


@piker: Wyrok w trybie nakazowym, to takie klepnięcie sprawy, żeby było w papierach, że coś się dzieje. Również ty możesz wystąpić do sądu z niezapłaconą fakturą o nakaz zapłaty i poleci wyrok w trybie nakazowym.
Cel tego jest taki, że w przypadku mandatów, część osób ochłonie i zrozumie, że rzeczywiście złamali przepisy, a w przypadku cywilnych, pozwany często
@bestbas a co różnica czy to portfel czy telefon? Oderwałes ręce od kierowcy i do tego wkładając do schowka nie patrzyłeś na ulicę. Mandat słuszny