Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Ej tak na logikę, skoro Isildur ściął palec Saurona i tym sposobem pozbawił go pierścienia i od tego momentu (mniej więcej) zaczyna być liczona Trzecia Era to co on tu #!$%@? robi w tym serialu jeszcze zanim powstały jakiekolwiek Pierścienie? Tak lekko licząc przedział w czasie między tymi wydarzeniami wynosi jakieś 2 tysiące lat. Co on jest #!$%@? jakiś robokop? Czy może powiedzą że to inny Isildur?
#pierscieniewladzy #tolkien #ringsofpower
parys88 - Ej tak na logikę, skoro Isildur ściął palec Saurona i tym sposobem pozbawił...

źródło: comment_16652657081ZxNKBGpjZ2JqKOLhXXubH.jpg

Pobierz
  • 5
@parys88: Przecież od początku było mówione, że będzie gigantyczna kompresja czasu z tego względu, żeby nie zmieniać aktorów królestw ludzi, bo by musieli ich przemielić około 10 jeśli dobrze pamiętam, więc ostatecznie każdy 'ludzki' aktor byłby de facto statystą, aż do samej końcówki II ery. Kontrowersyjny wybór na swój sposób, też bym wolał holowanie całej drugiej ery wolnym tempem, ale nie wiem czy by się to obroniło w formacie TV. Obecnie
@Convi:

Tutaj byłyby one wielokrotnie większe, bo tak naprawdę byłoby setki lat 'bez akcji'

Niby tak, ale mogłyby one być między sezonami. Np. w pierwszym sezonie skupić się tylko na historii powstania pierścieni a Numenor pokazać ewentualnie jako jakiś epizod i wrócić do niego na stałe już w czasach Ar-Pharazona i wtedy to elfowie byliby tylko "dodatkiem". Z tym, że faktycznie, takie skupianie się na konkretnej historii spowodowałoby dużo większą "kameralność"
@SKYFander: Znaczy, ja bym ten pomysł poparł, ale serial wtedy musiałby się ograniczyć praktycznie do elfów z drobnym cameo Numenoru, gdy zrobili pierwszy wjazd na Saurona w Eregionie po wykuciu pierścieni. Byłoby to pewnie dobrym pomysłem, bo chwilowo to nie za bardzo czuć potęgę Numenoru. I potem praktycznie tylko elfy do końcówki 2 ery
@parys88: Twórcy serialu ścieśnili całą drugą erę. Stworzenie pierścieni od czasów Elendila i Isildura dzieli faktycznie jakieś 1800 lat, ale oni postanowili wszystko wpakować na raz.


@SKYFander: ale tego chyba jeszcze nie wiemy, nie wiemy jak historia tego dziwnego elfa i krasnoludów sie w tym wszystkim kreci. Tak samo chyba nie wiemy nic kiedy wydarzyly sie rzeczy z hobbitami, bo chyba jeszcze nie bylo wydarzen tego typu.

Póki numerczycy nie