Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 21 lat, tonę w długu... Jak to mówią, życie zweryfikowało - a ja, jestem w czarnej dupie. Szczerze nikomu się jeszcze nie pochwaliłem, ani mojej dziewczynie - mimo, że jestem z nią szczery, to w tym wypadku jest mi po prostu wstyd. Mam 20 tysięcy zadłużenia, a wszystko przez tak zwane chwilówki, które niestety narosły się i teraz nie jestem w stanie wyjść z tej sytuacji, próbowałem jakoś to skonsolidować, ale nic z tego. Wszystkie te firmy odmawiają, większość przez niski wiek, mimo, że posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony i jeden pozytyw w bik, regularnie spłacany kredyt bankowy. Człowiek zaczął pracować w wieku 16 lat, godząc pracę ze szkołą - wtedy wszystko było takie proste. Skończyłem szkołę, znalazłem pracę w której się wyśmienicie odnajduję (jeszcze nie zarabiam fortuny, ale z biegiem czasu i nabywaniem doświadczenia, daje mi dużo perspektyw na większe zarobki), a mimo wszystko wpadłem po uszy. Zapytacie pewnie po co zaciągałem chwilówki, skoro nie mogłem ich spłacić? Odpowiedź jest prosta, po jednej chwilówce zaczęła się tak zwana spirala - która pogrążyła wszystko, a miała to być tylko jedna - na zakup auta na dojazdy do pracy. (które oczywiście zakupiłem), lecz wpadłem. Wstyd mi się komukolwiek przyznać, że jestem takim debilem. Ograniczyłem wydatki do minimum, do przeżycia i jakoś staram się z tym walczyć, aczkolwiek zaczynają napływać wezwania - niestety. Sam już nie wiem jak to będzie, to trochę walka z wiatrakami - w głowie już miałem wszystko i nic, ale muszę z tym jakoś żyć. Szczerze mówiąc, musiałem się komuś w krótkim opisie wyżalić - bo jest mi z tym cholernie źle... Dzięki za poświęcenie "debilowi" pięciu minut, byłoby miło gdyby ktoś odpowiedział na to wyznanie i poradził coś w tej sytuacji, bo jak już mówiłem, nie wiem co dalej. Przez moją głowę przeszło już wiele pomysłów, nawet tak głupich - konsolidacje,inna chwilówka, pożyczka prywatna, nawet zrobienie zrzutki (to już był pomysł na skraju psychicznym, po którym było mi wstyd..) Dzięki jeszcze raz za przeczytanie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6340295fbbee795815c818b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 90
@AnonimoweMirkoWyznania:

Po pierwsze to faktycznie jak mozna bylo brac chwilowe na zakup auta (moze jeszcze jakies bmw albo jnne cudo za 15-20k bo przeciez gruzem za 3-5k to wstyd jezdzic do pracy?).
Po drugie co to jest 20k? Jak dobrze to rozegrasz i nie zarabiasz minimalnej krajowej to w rok to spokojnie splacisz. Jak bardzo Ci to ciazy to zawsze jest mozliwosc emigracji na pare miesiecy, wrocisz, splacisz i jeszcze cos
@AnonimoweMirkoWyznania konsoliduj i renegocjuj. Dla takich firm dużo lepszym klientem jest ten który renegocjuje umowę i określą szczególne warunki spłaty, spłacając hajs nawet regularnie niż ktoś kto całkowicie unika płacenia zaś cała kwotę firma uzyskuje po 5 latach w sądzie.

Renegocjuj ale co wazniejsze nie bój się z nimi rozmawiać, bo najgorsze co możesz teraz zrobić to chować głowę w piasek. Wtedy wszystkie Twoje problemy skumulują się jeszcze bardziej a firma nie
Człowiek zaczął pracować w wieku 16 lat, godząc pracę ze szkołą


@AnonimoweMirkoWyznania: xDDDDDDD
Skoro zacząłeś pracę w wieku 16 lat a teraz masz 21 to znaczy, że masz 5 lat doświadczenia kiedy w wieku 21 lat większość osób nawet pierwszej dodatkowej pracy nie miała. Jak ktoś po 5 latach doświadczenia nadal zarabia gówno to niech zweryfikuje dwa razy co robi, bo raczej po 10 czy 15 to nadal będzie gówno.

A
@AnonimoweMirkoWyznania: nie słuchaj nikogo kto poleca brać w tym momencie kredyt w banku na spłatę tego…
Słuchaj, przeżywałem dokładnie to samo jak byłem w podobnym wieku, przede wszystkim musisz twardo postanowić, że od tego momentu nie bierzesz już żadnych chwilówek/kredytów. Jak miałbym cofnąć czas to po pierwsze bym się aż tak tym nie przejmował (nikt nie zamknie Cię w więzieniu, nikt nie przyjdzie Ci do domu) takie sprawy trwają latami, więc
@Muumineekk: no fakt, widziałem reklamy Providenta ze pierwsza 0%. Ale miałeś jaja żeby bez pewności, ze będzie z czego spłacić brać.

A co do OPa to są na necie filmiki o tym, ze da się dogadać z tymi firmami. Przcież to tylko 20k, ludzie mają po 200 koła i chodzą.

Na bank da się ograniczyć wydatki i porozmawiać z komornikiem, zgodzić na jakieś 200-300 zł raty.
@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszystkim przestan sie wstydzic. (!!!) Wpadles w tarapaty I potrzebujesz pomocy, to zadna, #!$%@?, ujma. Pogadaj ze starymi. Pogadaj z dziewczyna. Moze w pracy dostaniesz pozyczke na dobrych warunkach?
Nie boj sie.
Moj tate zawsze mowil- za prawde nie ma kary. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Bedzie dobrze mirus!