Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy często spotykacie programistów chwalących się zarobkami? XD Moje spostrzeżenia są takie, że dosłownie wszędzie gdzie jest jakiś środowisko informatyków, to pojawia się gadka o kasie. No spoko, tylko czasami wygląda to jak rozmowa troglodytów w stylu hehe jak można przeżyć za 4k, w życiu bym za tyle nie pracował, ktoś tam haha 20 letnie auto, no ja już kończę budować dom (nikt nie pytał), ja tyle zarabiam w 2 dni itd. Nie tylko na wykopie i nie tylko w Internecie.

I żeby nie było, to nie mam bólu dupy o zarobki, bo sam zarabiam dobrze, tylko w innej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #programista15k #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633f2937bb346d275c2f86a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy często spotykacie programistów ...

źródło: comment_1665129891zoxTKQiHC8LkgXhPjeY1Du.jpg

Pobierz
  • 55
Czy często spotykacie programistów chwalących się zarobkami? Moje spostrzeżenia są takie, że dosłownie wszędzie gdzie jest jakiś środowisko informatyków, to pojawia się gadka o kasie.


@AnonimoweMirkoWyznania: Chwalących się nowymi zakupami, to nie spotkałem. Natomiast temat kasy jest często poruszany w kontekście inwestowania, optymalizacji podatkowej, formy zatrudnienia itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, brak zrozumienia pracy przez środowisko i brak szacunku powoduje braki obniżające poczucie własnej wartości, które rekompensowane są przez zarobki i chwalenie się. Jak inaczej ktoś ma szanować programistę skoro nie ma żadnego pojęcia na temat jego pracy?
@AnonimoweMirkoWyznania: zdarza się, jest to jedna z przyczyn dla których w tym zawodzie zarabia się nieźle i są fajne warunki. Chwilę pogadasz i od razu wiesz gdzie dobrze płacą, a gdzie nie ma sensu się pakować. Dobrze też czasem uświadomić mniej doświadczonych kolegów że pan Janusz dla którego pracują próbuje proponować stawki poniżej rynku i że wcale nie trzeba słuchać HRowych bzdur o źle wyglądających wpisach w CV
@AnonimoweMirkoWyznania: to zależy. Z racji?.że to popularna dziedzina to mam obecnej sporo znajomych, którzy albo robią to już x lat albo dopiero zaczynają lub dopiero chcą się przebranżowić i z reguły najwięcej o zarobkach mówią Ci co nie robią w branży lub po prostu takiej #!$%@?. I nie mówię tu o takim mówieniu, że ktoś się kogoś zapytał jak jest naprawdę z tą branżą i ile się zarabia i ktoś Ci
@AnonimoweMirkoWyznania:
wsrod innych z IT, tak czesto gadamy o kasie bo raz ze widelki sa jawne i oferty sa raczej z kasa, dwa jest dobre odniesienie jezeli wyjdzie ze ktorys zarabia za malo i moze powalczyc o wiecej (takie wzajemnie wyciaganie sie do przodu)
z ludzmi spoza IT, to raczej mnie pytaja ile zarabiam a potem maja bol dupy sam tematu nei zaczynam bo zawsze konczy sie wlasnie bolem dupy
@AnonimoweMirkoWyznania: raczej nie. Chwalenie się kasą nie ma sensu bo albo wyjdziesz na debila, że się chwalisz zarobkami, które wcale nie są takie duże, albo ktoś się poczuje gorszy bo zarabia mniej od Ciebie. W obu przypadkach tylko pogarsza to relację. Co więcej, mam wrażenie że ci którzy zarabiają naprawdę znacznie więcej niż te mityczne wykopowe 15k miesięcznie, nie obnoszą się z kasą, nie kupują willi na kredyt i porsche w
@AnonimoweMirkoWyznania: nie, jedyne osoby które próbowały poruszać temat kasy to dzieciaki zaczynające sensowną robotę i dostające pierwsze większe pieniądze do łapy. Nikt inny nie poruszał tematu zarobków w innym kontekście niż podatki, forma zatrudnienia, inwestycje.
Poznałem jednego typa co lubił się chwalić ale to był typowy durny burak który nawet jak zarabiał powyżej 10k to musiał pożyczać hajs od ziomków bo wydawał jak głupi i pod koniec miesiąca mu na żarcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: ale to jakaś głupota co napisałeś.czyki wynika że IT nie krępuje się rozmawiać bo ma samych znajomych z it. Bo chyba nie myślisz że np mnie jako pilota czy ekspedientkę wielce interesują zarobki w IT? No przemyśl to.