Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy często spotykacie programistów chwalących się zarobkami? XD Moje spostrzeżenia są takie, że dosłownie wszędzie gdzie jest jakiś środowisko informatyków, to pojawia się gadka o kasie. No spoko, tylko czasami wygląda to jak rozmowa troglodytów w stylu hehe jak można przeżyć za 4k, w życiu bym za tyle nie pracował, ktoś tam haha 20 letnie auto, no ja już kończę budować dom (nikt nie pytał), ja tyle zarabiam w 2 dni itd. Nie tylko na wykopie i nie tylko w Internecie.

I żeby nie było, to nie mam bólu dupy o zarobki, bo sam zarabiam dobrze, tylko w innej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #programista15k #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633f2937bb346d275c2f86a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy często spotykacie programistów ...

źródło: comment_1665129891zoxTKQiHC8LkgXhPjeY1Du.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
SłonecznyZiomek: Nie ale każdy programista musi pokazać drogie auto, wielki tv albo drogi dom. I zawsze ale to zawsze zadzierają nosa jacy oni są ważni. Myślą że złapali boga za nogi bo płogłamista to jedynh zawód który można wykonywać w pl za zachodnia stawkę.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, pracuję w branży więc dużo spotykam programistów, i to prawda, do tego rozmowy o budowie domów, leasingach, samochodach, problemach dzieci, czasem memuszki czasem polityka, wejdzie też temat siłki, wakacji, jakichś hobby oraz standardowo "kto to #!$%@? submitował"
  • Odpowiedz
Ja zawsze gadam o kasie i mam wrażenie ze 95% ludzi którzy nie są programistami uważają ze jak się gada o kasie to ja #!$%@? temat tabu. Spytaj się o to czy inwestują lub maja nowy sprzęt jakiś - nie cos ty to dla wybranych, inwestowanie ja #!$%@? trzeba skończyć studia.

Fakty są takie ze jak ktoś #!$%@? za 4k któryś rok w korpo to jest frajerem do dymania i nigdy nie
  • Odpowiedz
Po prostu programiści to takie szkolne spierdoxy, którzy mieli mało znajomych i nie byli zbyt lubiani, ale teraz im się udało w życiu i jakoś muszą się pochwalić i odbić sobie stracone lata bycia poniżanym xD

Normalna sprawa. Zawsze tak wygląda pierwsze pokolenie, które jest zamożniejsze od swoich rodziców. Odbicie sobie straconych lat bycia nikim. Każdy kto przechodziłby takie dzieciństwo bycia typowym szarakiem by tak robił, obojętnie czy to programista czy ktokolwiek
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w życiu nie spotkałem takich typów, o których Ty opowiadasz. Chyba że juniorów chwalących się ze dostał jeden 200 zł więcej od drugiego na umowie śmieciowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam nieźle zarabiam, ale nigdy z nikogo się nie naśmiewalem ze zarabia mniej, ubiera się gorzej itd i uważam też, że zarobki 6-7 na rękę to spoko zarobki, choć jest z tym coraz gorzej przez inflację.
  • Odpowiedz
I żeby nie było, to nie mam bólu dupy o zarobki, bo sam zarabiam dobrze, tylko w innej branży


@AnonimoweMirkoWyznania: Masz, bo opowiadasz zmyślone historie. Przez moje ponad 10 lat pracy spotkałem tylko jednego kolegę, który miał bzika na punkcie hajsu. Zwykle o tym się po prostu nie rozmawia, a już na pewno nie chwali zarobkami. Wykop to nie prawdziwa rzeczywistość.
  • Odpowiedz