Wpis z mikrobloga

@jmuhha: ale jaka rodzina ma coś dawać na ogrzewanie kościoła? Każda rodzina w parafii u Was za to płaci czy jakieś konkretne rodziny zbudowały kościół o zobowiązały się go utrzymywać?

U mnie raz kiedyś przyszły jakieś stare baby po kasę na kościół, powiedziałem im że chyba je poje*ało, ale to tylko raz było, no chyba że chodzą częściej, tylko do mnie już nie, ale nie wydaje mi się. Gdzie ludzie godziliby
A to sam fundusz kościelny, dodajmy do tego podatki, któych właściwie nie płacą, czy rozdawane przez państwo ziemie za bezcen, ale tak poza tym, to sami się utrzymują, tak jest


@vorio: Komisja Majątkowa w założeniu miała oddać ekwiwalent zabrany bezprawnie przez władze PRL i to funkcjonowało zgodnie z założeniami na początku, ale później stało się źródłem korupcji ze strony SLD, biskupów, jezuitów i innych zaangażowanych stron.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha:
Wiem że miała to być zarzutka ale u nas już od lat dobrowolna składka wynosi 250 zł na rok od rodziny. To znaczy jak dasz mniej albo wcale to nie jest tragedia. Ale jest ustalone że tyle od rodziny na utrzymanie kościoła i cmentarza powinno pójść. Nie są to pieniądze które probosz chowa do kieszeni tylko z każdej złotówki się rozlicza przed parafianami okazując faktury.