Wpis z mikrobloga

Mireczki!

Potrzebuję pomocy przy wyborze akumulatorowej wkrętarko-wiertarki oraz platformy dla przyszłych narzędzi akumulatorowych.

Szukam zestawu wkrętarko-wiertarki z bateriami i ładowarką, dodatkowo fajnie jakby zestaw miał skrzynię transportową. Do tej pory zawsze korzystałem z narzędzi sieciowych więc w akumulatorowych jestem absolutnie zielony.

Użycie: Drobne prace remontowe w mieszkaniu, prace na działce, trochę stolarki (skrzynki, stoły, altanki), ogólnie majsterkowanie. Nie będę tym sprzętem zarabiał.

Budżet: ~800 zł

Przeglądałem oferty Makita, DeWalt, Bosch, Metabo i kilku marek marketowych/budżetowych (Erbauer, Skil, itp.) Wstępnie zastanawiam się nad poniższymi zestawami:

1. DeWalt - Drogie pozostałe narzędzia.

2. Makita - Jedna bateria.

3. Hikoki - Brak niektórych narzędzi ogrodowych.

4. Skil - Najlepsze parametry? Po restarcie marki mało opinii.

Bardzo ważną dla mnie kwestią jest możliwość rozbudowy systemu o kolejne narzędzia bez rujnowania budżetu, w najbliższym czasie planuję zakup multitoola, podkaszarki, dmuchawy, nożyc do krzewów/trawy, itd. Nie każda platforma ma wszystkie narzędzia w systemie baterii.

Podsumowując, narzędziowe świry jeśli macie jakieś inne propozycje to byłym bardzo wdzięczny, niby robię risercz ale od ilości firm, modeli i kompatybilności aż głowa pęka. Wołam @silo1408 bo z tego co widzę to zna się na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#majsterkowanie #diy #narzedzia #elektronarzedzia #stolarstwo #hobby
  • 41
  • Odpowiedz
@rybeczka: akurat z Ryobi mam dużo narzędzi, wiele z nich już zajeżdżam po 5-7lat i nie chcą padać. No patrz, jakieś uparte mi się trafiły. Nie mówię o normalnym życiu, bo pracuję nimi codziennie
  • Odpowiedz
@rybeczka: dlatego jak coś padnie to wyrzucam i biorę następne. Ale to się tyczy tak samo boscha czy makity. Tu nie ma tak fajnie, jak w narzędziach sieciowych, że szczotki się wymieni i narzędzie śmiga dalej. Jak dla mnie naprawa akumulatorówek jest nieopłacalna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naku: Z jednym i drugim miałem źle doświadczenia, chociaż ten stary był lepszy od obecnego. Jeżeli nie nastąpi jakaś rewolucja to Skil jest obecnie na poziomie Black Deckera, wciskanie szajsu dobijając markę która kiedyś oznaczała jakość. To moje subiektywne odczucia ale w Skila bym nie szedł. W takim budżecie wybrałbym Makite.
  • Odpowiedz
@Naku: Ludzie Ci będą polecać DeWalty i Makity, a tak naprawdę w domowych warunkach równie dobrze sprawdzą się budżetowe marki, jak na przykład Lidlowy Parkside. Na budowie bym go zamęczył, ale w lżejszych warunkach służyło mi to kilka lat. Tylko trzeba by sprawdzić, czy mają wszystko, czego potrzebujesz.
  • Odpowiedz
@silo1408: Orientujesz się może jak wygląda serwis gwarancyjny Makita dla klienta indywidualnego, czytałem dużo negatywnych opinii na temat obsługi flota/firma a klient indywidualny.
  • Odpowiedz
@curva: Wiem, sam mam kilka szpejów Parkside i wiem, że sprzęt teoretycznie jest wystarczający do zastosowań domowych ale ostatnio padły mi dwa urządzenia Parkside po dosłownie kilku godzinach pracy (mulittool, kątówka) więc trochę zwątpiłem w tę markę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naku: Tak samo jak w DeWalcie czy w Boschu zależy jaki humor będzie miał serwisant. To trochę loteria chociaż z każdym da się dogadać. Ogólnie wydaje mi się, że przy jakichś typowych wadach produktu nie będzie problemu z gwarancją, nie każda opinia jest wiarygodna niektórzy klienci z góry szykują się na kłótnie. Generalnie myślę, że nie masz się czego obawiać, a gdybyś miał pecha to możesz się odwołać od decyzji, postraszyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naku: ryobi ma chyba najszerszy wachlarz dostępnych narzędzi bo i ogrodowe i do majsterkowania. Z samych narzędzi to spokojnie erbauery i tego typu półka dają radę w warunkach domowych i nawet do roboty. Sam mam komplet Stanleya i od paru lat daje radę w działalności.
  • Odpowiedz
@Naku: Ojciec ma coć co nazywa się Graphite czyli jakaś budżetowa marka z supermarketu. Przeleżała po zakupie kilka lat nie otwierana i nie używana. Cała ta guma którą oblana jest obudowa i rączka się lepiła i dobre 15 minut pucowałem to alkoholem żeby jakoś rozpuścić tę warstwę. Ale poza tym wszystko śmigało. Oba akumulatory się ładowały i gdy po kilku tygodniach miałem użyć drugiego to był naładowany. Szafki poskręcałem. Otwory powierciłem.
  • Odpowiedz
@Naku mam 3 urządzenia- trymer do trawy, (Akku) szlifierka oscylacyjna (Akku) i zszywacz na 230v
Na domowe potrzeby jak najbardziej Ok, ja jestem zadowolony,za tą cenę nie oczekuję jakości DeWalta ale do majsterkowania, jest super. Też poszedłem w ten system bo ma naprawdę wszystko.
Mam Akku 2,5Ah i 5Ah podwójna ładowarkę i te 5Ah Akku są naprawdę szybko pełne.

Na Ali są też adaptery które pasują na Aku Einhella i możesz wtedy
  • Odpowiedz