Wpis z mikrobloga

Mam problem z passatem B5 1.9 TDI 130KM AWX 2001r. Samochod nie nagrzewa sie do 90 stopni. Wymienilem 2 razy termostat i ciagle jest to samo. Wskazowka podnosi sie bardzo powoli. Nigdy nie dochodzi do 90 stopni. Jedynie w miescie przy bardzo spokojniej jezdzie dojdzie do 90 stopni ale gdy jade szybciej temperatura spada. Po odpaleniu i przejechaniu okolo 20km temepratura dojdzie do 70stopni i stoi. Co moze byc nie tak?
#mechanika
#mechanikasamochodowa
#motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@MiTeK002: Ja zamiast wymieniać części w ciemno, zwłaszcza z tak pracochłonnym i nieprzyjemnym zajęciem jak spuszczanie płynu, najpierw zweryfikowałbym ile rzeczywiście płyn na stopni mierząc pirometrem temperaturę płynu i porównał z tym co pokazuje na liczniku.
  • Odpowiedz
no to masz odpowiedź czemu Ci nie dogrzewa płynu. Do sprawdzenia sterowanie wentylatora


@po_prostu_ja: Jakby pracujący wentylator obniżał temperaturę silnika to też jazda z prędkości powyżej 60km/h też by obniżała temperaturę. To termostat nie powinien dopuszczać do pobierania zimnego płynu z chłodnicy.
  • Odpowiedz
@biskup2k w sumie to masz racje, nie mniej nie powinno być tak że wentylator chodzi cały czas. OP pisze ze wymieniał termostat dwa razy i ciągle ten sam efekt. Chyba że uklad ma np dwa termostaty ?
  • Odpowiedz