Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiś czas temu zarezerwowałem pieska z hodowli. Zaznaczam, że to nie była jakaś pseudohodowla, a ceny były normalne jak dla psów tej rasy.

Po kilku tygodniach odebrałem psa i niestety pod koniec drugiego dnia piesek wykazywał objawy na parwowirozę. Niestety po kilku dniach zdechł. Był leczony codziennie u weterynarza.

Dla tych co nie wiedzą, to pierwsze objawy są widoczne dopiero 5-12 dnia od zakażenia parwowirozą.

Właścicielka hodowli nie chciała zwrócić pieniędzy, ale mogła dać nam jedynie innego pieska.

Wcześniej napisała do nowych właścicieli psów o stan piesków i rzekomo wszystkie były zdrowe

Niestety zgodziliśmy na innego psa (nie chciała oddać pieniędzy). I tak - również zachorował po 6 dniach prawdopodobnie przez tego pierwszego psa.

MÓJ BŁĄD... Po 9 wizytach u weterynarza psa trzeba było uśpić.

I naprawdę nie wiem co teraz robić. Jestem załamany także nawet nie mam sił z właścicielką hodowli pisać.

Czy powinna właścicielka hodowli zwrócić pieniądze chociaż za psa?

Zapłaciłem za psa, który był chory i zdechł. Przez co drugi prawdopodobnie zaraził się tym wirusem w domu i zdechł. Za samego weterynarza wydałem tyle co drugi pies, a aktualnie nie mam nic oprócz traumy

Co byście zrobili w tym przypadku?



#pies #psy #prawo #zalesie #hodowla

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633b30502ccbae2424f4187a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
  • Odpowiedz
LubieżnyHultaj: Wszystko co jest tutaj opisywane brzmi jak pseudohodowla.
Jeśli jest to miot ZKwP lub FCI to koniecznie zgłosić do związku.
Zażądać zwrotu gotówki, a brak umowy przy dowodach jest też raczej na niekorzyść tego pseudo (skarbówka itd.)
I można pomyśleć nad TOZ czy coś, bo to brzmi jak mocna patologia

Jeśli szczeniak to na przyszłość hodowla ZKwP/FCI lub ze stowarzyszenia dla danej rasy jak KNPV dla belgów. Teraz i pseudo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: dziwne że niby nie pseudo, a nie ma umowy :p Związkowa hodowla? Jeśli tak to możesz chyba donieść do danego oddziału o nieprawidłowościach w postaci braku umowy i chorych szczeniakach... ale czy coś to da to wątpię :p co najwyżej zafundujesz im trochę upierdliwych tłumaczeń.

Możesz iść do sądu, jak Ci się chce. Prawo traktuje zwierzęta jako przedmioty i podlegają rękojmi. Poniżej link w temacie i możesz spróbować poprosić Panią
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie masz umowy ani metryki plus hodowla nie jest zarejestrowana w polskim zwiazku kyno -> pseudohodowla. Psiaki w hodowlach czesto przed oddaniem do właściciela przechodza pierwsza dawke szczepien. Wiec smierdzi na kilometr. Możesz ewentualnie zagrozić 'hodowcy' zgłoszeniem jego nielegalnej działalności żeby odzyskać kasę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie znam się na hodowlach. Pies nr 2 zebrał ten szais po psie nr 1, jak sugerujesz. Dostałeś drugiego. Ciężko powiedzieć. Współczuję, to nie łatwe, nastawiliście się na pieska, a tu coś takiego. Co bym zrobił, zapytałbym specjalisty po jakim czasie dom nie będzie skażony (o ile jest) i będzie można brać następnego. I wziąłbym następnego. Z innej hodowli. Co prawda ja bym adoptował, ale rozumiem, że chcesz od szczeniaka
  • Odpowiedz
JESTEM AUTOREM WPISU
Właścicielka hodowli SHIH-TZU nie chce zwrócić pieniędzy.

Twierdzi, że dała nam drugiego psa (który później również zachorował prawdopodobnie przez pierwszego po 6 dniach - zwrotu nie chciała dać za pierwszego, więc żeby nie być stratni wzięliśmy drugiego)
i to już nie jest jej problem, a według niej zarazić ten pierwszy pies mógł od mojego sześcioletniego psa (jest w pełni zaszczepiony - weterynarz zaprzecza że mój pies mógł zarazić). Tylko,
Helonzy - JESTEM AUTOREM WPISU 
Właścicielka hodowli SHIH-TZU nie chce zwrócić pieni...

źródło: comment_1664910677wh3h9kd8HSNhE2JIqVuaUw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Helonzy: no nie jestem specjalistą w tej rasie, ale 1500 zł za szczeniaka nie wydaję mi się normalną ceną za rasowe szczenię, tylko ceną podejrzanie niską ¯\(ツ)_/¯
Za tyle to bym na pewno się nie biła, nawet jeśli drugie tyle wydałeś na weta :p
Wg prawa raczej wszystko jest ok, jeśli tak hodowczyni nie trzyma swoich psów jakieś totalnej patologi. Jeśli masz podejrzenia że tak, to możesz nasłać na nią
  • Odpowiedz
@Helonzy: mirku, zostałeś zrobiony w bambuko. Ten cały 'rodowodowy pupil' to pseudoorganizacja, zrzeszająca de facto nielegalne hodowle, a chcąca zachować pozór legitności. Jest na czarnej liście takich pseudostowarzyszeń, z pierwszej strony w google: https://www.swiadomyzakuppsa.pl/2020/04/czarna-lista-stowarzyszen-zrzeszajacych-hodowcow.html?m=1.

Jesli hodowla nie jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce to nie jest legalna. Ten 'rodowód ' który wkleiłeś nie ma wiele wspólnego z prawdziwym rodowodem.

Niestety z tego co wiem to działalność tych pseudohodowli nie jest
  • Odpowiedz
@reza89:

Jesli hodowla nie jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce to nie jest legalna


Właśnie jest. Prawo, które miało walczyć z pseudohodowlami tak naprawdę je zalegalizowało. Stąd te wszystkie śmieszne stowarzyszenia
  • Odpowiedz
5db7129b19: No to niestety nauczka na przyszłość, żeby dokładnie sprawdzać skąd bierze się psa.

Niestety, ale pseudohodowle bazują na niewiedzy i fakcie, że ludzie "nie chcą płacić za papier".
W pandemii to byle hodowla potrafiła brać 6k za psa. W każdym razie od dawna nie widziałam psa z dobrej hodowli za mniej niż 3 tysiące.
I dodatkowo ZKwP to też nie gwarant, że hodowla jest super, ale takie raczej minimum, więc
  • Odpowiedz