Wpis z mikrobloga

Ej, a załóżmy hipotetycznie, że straszenie kacapskich trolli się sprawdzi, i faktycznie w ruch pójdzie atom. Co wtedy? 3 wojna światowa? Zagłada ludzkości? Nie żebym miał coś przeciwko, po prostu jestem ciekawy xD
#rosja #ukraina #wojna
  • 11
@GetRekt raczej większość krajów się oburzy na tyle że Rosja zostanie wyalienowana na arenie międzynarodowej i jeśli usa z Chinami dogadają się tak że nie bawimy się w atomówki to Rosja zostanie zbombardowana do gołej ziemi
@GetRekt Imo nie będzie wojny, ale USA aby pozostać twarde, dopuści się eskalacjii kładzenia szeroko rozumianej presjii na Federację Rosyjską.
A potem to sobie wyobrażam, że będzie gra w tchórza z atomówkami i presją nakładaną przez USA.
Pewnie tak nie będzie, ale taki koncept mam w głowie
@GetRekt: NATO celowo nie ujawnia planów odpowiedzi, ale prawdopodobnie (wg większości ekspertów i doradców) taktyczny njuk na Ukrainę = zmasowane, konwencjonalne uderzenie NATO na wojska rosyjskie na Ukrainie i Morzu Czarnym. Jeżeli po tym kacap się nie zatrzyma to niestety mamy WW3

na taktycznego (a tym bardziej strategicznego) njuka na Polskę kacap po pierwsze nie ma psychy, po drugie wie że to samobójstwo z automatu
@GetRekt:
Będzie sporo gówna na świecie, bo kto ma atom ten jest bezpieczny, natomiast Chiny, USA, Anglia i Francja będą robić wszystko aby nikt tej bomby jednak nie zrobił + przyspieszone polowanie służb specjalnych (w tym Rosyjskich) na Putina, po takiej akcji po prostu podpisał by na siebie wyrok śmierci, bo skoro nie waha się użyć atomu w wojnie napastniczej to gdzie znajduje się następna czerwona linia? Nikt nie będzie ryzykował
@GetRekt:
Nawet jakby wystrzelić wszystkie atomówki jakie są w arsenałach armii całego świata to nie nastąpi całkowita zagłada ludzkości. Ale życie na pewno nie będzie wyglądało normalnie.

Wg mnie co by Rosja nie zrobiła na Ukrainie to NATO nie odpowie, jakby chcieli się zaangażować bezpośrednio w konflikt to już by znaleźli pretekst. Z drugiej strony co powstrzymuje Rosję, że jeszcze nie znukowali Ukrainy?
@GetRekt: wątpię w sensie jak dla mnie taktyczne uderzenie nuklearne nie wchodzi w grę. Potrzeba by z 15 takich ciosów zeby załamać front w znaczący sposób a Ukraińcy i tak wycofają sie po prostu na dalsze linie obrony. Wiec scenariusz pozostaje jeden - strategiczne uderzenie taktycznym pociskiem w aglomeracje miejska. Pewnie taka w ktorej jest dużo celów militarnych żeby mieć wymówkę, ze halo przecież to nie było zwykle ludobójstwo. I jedyna
@G4SHI: ja trochę myśle ze USA i inne państwa by jednak zaczęły jakiś atak konwencjonalny dlatego bo użycie atomu przez ruskich tworzy bardzo niebezpieczny precedens dla innych krajów np Izrael i Palestyna albo w takim razie skoro ktoś używa atomu w wojnie napastniczej to każde państwo potrzebuje jednak atomu do obrony i każdy będzie chciał #!$%@? do śmieci przepisy o nie rozprzestrzenianiu broni atomowej