Wpis z mikrobloga

Czy podczas nauki programowania z jakichkolwiek źródeł (tutoriale, ksiązki, kursy itp.) robiliście notatki?

Czy uważacie, że robienie notatek z programowania ma sens?

#programowanie #naukaprogramowania #csharp #python #java #javascript #ruby #cpp #php
w.....1 - Czy podczas nauki programowania z jakichkolwiek źródeł (tutoriale, ksiązki,...

źródło: comment_1664561199kGXFR7jodBzYmaWN3AbFmM.gif

Pobierz

Czy robiłeś notatki?

  • Tak, robiłem. 44.0% (80)
  • Nie, nie robiłem. 56.0% (102)

Oddanych głosów: 182

  • 13
Gratulacje :) Dużo czasu poświęciłeś na naukę zanim znalazłeś pracę?


@wujasniacz11: hobbystyczne programowałem od 14 roku życia. Potem poszedłem na studia, pierwszą pracę w zawodzie znalazłem na początku 3 roku studiów. Paradoksalnie na studiach miałem najmniej czasu na naukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie teraz jest masa fajnych tutoriali, np. na udemy, jak się przyłożysz to po roku nauki (a czasem nawet po krótszym czasie) można zacząć
@wujasniacz11: jest sobie do napisania driver który abstrakcjonuje jakiegoś ICka. Datasheet ma 50+ stron. Mi to zawsze lepiej przepisać po swojemu na struktury danych które pokrywają się rejestrami w krzemie. Do tego zwykle trzeba jakiś interrupt model popełnić, zaprojektować architekturę typu wątki, wymiana danych między procesami. To łatwiej na pudełkach na kartce niż od razu UMLa pisać. Na koniec wystarczy z tego praktycznie 1:1 przepisać do C.
Paradoksalnie na studiach miałem najmniej czasu na naukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kidziel: Nie da się tych dwóch rzeczy zrobić na dobrym poziomie (przynajmniej dla mnie). Tzn. przyłożyć się do studiów i faktycznie się czegoś nauczyć oraz równocześnie uczyć się rzeczy, które będą potrzebne w pracy.

Generalnie teraz jest masa fajnych tutoriali, np. na udemy, jak się przyłożysz to po roku nauki (a czasem nawet po krótszym
@wujasniacz11: z programowania które jest dla mnie nowością robię masę notatek, przyszło mi również pouczyć się elektroniki którą miałem lata temu na studiach i jeszcze nawet słowa nie zapisałem