Wpis z mikrobloga

Wreszcie otrzymalam PROVISIONAL DRIVING LICENCE. Troszke czasu na to zeszlo, 3 tygodnie. Musialam odeslac dane GP i informacje na temat moich wad wzroku.
Kolejny krok to zabukowac 2 hours assessment ze szkola jazdy, koszt 60£.
Hazard awareness zdaje na poziomie 95%. 5 lat jako plecak na motorze sporo mnie nauczylo
Macie moze jakies porady jak sie przygotowac do testu na #prawojazdy w #uk #unaswuk #northampton
  • 12
@elsaha: zakładam że mowa o prawie jazdy na samochód?

Moim zdaniem są 3 filary których opanowanie pozwoli Ci zdać.
Wiedza znaków poziomych i pionowych
Znajomość obsługi pojazdu oraz wyczucia jego rozmiaru
Umiejętności obserwacji, analizy otoczenia, spodziewania się nadchodzących wydarzeń oraz asertywność.

Pierwsze jest so wkucia.
Drugie nauczysz się mając kontakt z autem oraz używając go na placu.
Trzecie wyrobisz sobie na ulicy oraz oglądając ogromne ilości filmików typu dashcam.

Tyle w
@elsaha: Do teorii po prostu robić testy. Do samego egzaminu praktycznego - jeździć, jeździć, jeździć. Jak masz możliwość z kimś, a nie tylko z instruktorem to wykorzystaj to - dodatkowe ubezpieczenie jest dość tanie. Ja miałem prywatnego kierowcę przez czas nauki mojej kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@silentpl
@mynameis60
@Muhino
Cwicze na prywanym placu, ktorego czesc jest parkingiem dla karawanow. Wiec mam presje by ich nie uszkodzic. Raz musialam zrobic emergency stop by nie wjechac w auto ktore wyjechalo z za karawanu. Nie wiem jak ale automatycznie wdusilam hamulec i sprzeglo. Niebieski ocenia moja kontrole sprzegla na 80%. Jesli chodzi o cofanie i parkowanie to jest ok, ale mam problem z wyczuciem rozmiaru auta
Ucze sie na Ford fiesta
@mynameis60
@silentpl
Mialam dzisiaj pierwsze 2 godziny assessment driving, by ocenic co potrafie. Dali mi instruktorke Polke. Ja czasem mam problem by sie wyslowic po Polsku. Tak samo moja instruktor. Wiec ponglish in use :)
Dalo nam to flexibility z jezykiem ktory jest bardziej zrozumialy dla nas
Na samym poczatku bylam zdenerwowana, ale pogadalysny i po 15 minutach jezdzilam po cichych drogach na housing estate. Nastepnie zabrala mnie na droge przy industrial