Wpis z mikrobloga

Pytanie do it #isp #internet #technologia #informatyka Czy istnieje jakieś narzędzie strona co by pokazywało ilość przeskoków lub trasowanie oraz ping do danego servera od różnych dostawców? Szukam dobrego połączenia np z serwerem w NY u jednego mam 150 ping u drugiego 200 a u trzeciego 80 z przerwami jak to sprawdzić i czy da się ?
  • 9
@prosperopro: To jest bardzo możliwe. Trasowanie nie przebiega jak się wielu osobom na podstawie najkrótszej ścieżki tylko na podstawie kosztów. Jeśli dany operator ma tańszą kosztowo trasę do danego hosta to będzie ją wypychał nawet przez Frankfurt.
@brokenik: No właśnie uzeralem się tak z Orange długi czas już lepiej działało Orange-enterpol niż orange-orange więc przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy chciałbym sprawdzić jaki isp da mi najlepsza jakość połączenia za ocean.
@brokenik: No dobra ale to ogólnie jest np możliwość przejść się po punktach sprzedaży isp i popytać o coś takiego? Czy raczej wszyscy wyślą mnie na drzewo ? Albo jakaś opcja np sprawdzenia czy dany isp korzysta z plixa i zapewni mi dobre połączenie?
@prosperopro: część operatorów udostępnia tzw. looking glass który pozwala Ci na zweryfikowanie trasy do danego hosta. Poszukaj sobie w Google nazwa operatora + looking glass. Przy czym np. Orange udostępnia LG ale tylko dla usług biznesowych. Dla usług domowych trasy są kompletnie oderwane od tego co tam znajdziesz - podobnie robi zresztą T-Mobile. O dziwo LG Netii pokrywa się z rzeczywistością. Generalnie to jest dość złożony temat i ciężko tutaj coś