Wpis z mikrobloga

Komuniści:
Zapewnili każdemu obywatelowi dach nad głową w zacofanym (przez tą mityczną narodową "inteligencje") postfeudalnym państwie odbudowującym się dosłownie od gruzów po wielkiej wojnie.

Polska za kapitalistów:
Otrzymałeś "wolność" w postaci możliwości założenia na siebie na 30 lat łańcucha tylko po to byś miał gdzie odpocząć po wielogodzinnej harówie w januszowym kołchozie.

Neoliberałowie są jeszcze gorsi niż "bolszewicka zaraza".

#antykapitalizm #mieszkanie #nieruchomosci #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji
Pobierz rzulta_gemba - Komuniści:
Zapewnili każdemu obywatelowi dach nad głową w zacofanym (...
źródło: comment_166426970526zpAzxBwVkr7JyqBx96qW.jpg
  • 62
@rzulta_gemba: Wiesz co, tak się składa, że ja całą moją młodość spędziłam w tym "zapewnionym przez komunistów" dachu nad głową, bo moi rodzice dostali mieszkanie komunalne, które potem wykupili, i to tylko w teorii jest takie zajebiste...

Mieszkanie moich rodziców ma 45-50m2 (ale chyba bliżej tych 45m2), a mieszkaliśmy tam w 4 osoby, a czasem nawet i w więcej, jak ktoś z rodziny miał problemy mieszkaniowe... Moja siostra całe dzieciństwo spędziła
@rzulta_gemba: Warto dodać, że w dyskusji z samym liberałem to liberał po krytyce liberalizmu nie szuka sposobu naprawy swojej idylli. Zazwyczaj dochodzi do powoływania się na zbrodnie ZSRR celem udowodnienia, że alternatywa jest gorsza. Nie ma jednak żadnej wiary w moc liberalizmu.

@Pantegram: To wciąż lepsze niż kredycik na tzw. 15 metrowy apartament albo najem u dobrodzieja, co troszkę wcześniej wstawał, czyli odziedziczył.
To wciąż lepsze niż kredycik na tzw. 15 metrowy apartament albo najem u dobrodzieja, co troszkę wcześniej wstawał, czyli odziedziczył.


@TheKirghizLight: Ja mam zupełnie odmienne zdanie w tym temacie, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że piszę z perspektywy osoby, którą jest stać na zakup nieruchomości, bo ma odpowiednie zarobki + w odróżnieniu od większości ludzi rozumiem, jak działają kredyty...

Byłabym w stanie kupić mieszkanie bez kredytu w ciągu 10 lat oszczędzania
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@rzulta_gemba: Za komuny każdy dostawał tyle samo - gówno w twarz. A sorry, więcej dostawały aparatczyki państwowe i represjonujące innych obywateli. Za kapitalizmu każdy dostaje tyle samo - szansę na więcej niż gówno w twarz. Niektórzy korzystają bo wystarczy chęć szczera i pracowitość by nie dostać gównem w twarz. Jedno się nie zmieniło - dalej łatwiej aparatczykom.

30 lat kredytu? Wystarczy pracować by tyle nie spłacać kredytu. Mieszkanie spłaciłem w 3