Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Chce w domu zrobic siec mesh. Zastanawiam sie jaki najlepszy system kupic. Potrzebuje misc wifi na trzech kondygnacjach. W domu jest ogrzewanie podlogowe wiec to moze byc problem dla sygnalu wifi. Mam poprowadzone kable ethernetowe na wszystkie kondygnacje dlatego idealnie bedzie jak te satelity beda mialy mozliwosc polaczenia pod kabel. Bede wdzieczny jesli znajdzie sie tu jakis majster od sieci, ktory moze pomoc. Kwota jaka chcialbym wydac to max 1000 zl.

#siecikomputerowe #internet #wifi #meshnet
  • 7
@RabarbarowyRewolwer: Zastosuj TP-Link EAP lub ubnt uap-ac gdzie ubnt ma ostatnio fatalną dostępność i ceny. Nie napisałeś ile megabitów chcesz osiągnąć na radiu.

Chce w domu zrobic siec mesh

Mesh to bełkot marketingowy, chcesz mieć jeden SSID w całym domu nie potrzebujesz do tego w ogóle "mesh". mesh oznacza że to topologia siatki i nic więcej, nie dotyczy to nawet sieci bezprzewodowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarowyRewolwer: Deco m4, powinno wystarczyć, pytanie czy masz router czy jedno z nich ma pracowac jako router?
bo w drugim przypadku pewnie bedziesz potrzebowal switcha do tego.
@dktr: po kij mu eap, przeciez nie kupisz w takim zakresie cenowym trzech apkow w ac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K_O_R_N_I_K: tyle to i ja wiem, kwestia jest taka ze deco maja tylko po 2 porty wiec jak ma zrobione okablowanie w domu po ludzku to nie upcha w 1 port dwoch dodatkowych apkow :P
przy okazji jak dziala Ci roaming? bo wychwalaja a sam jeszcze nie mialem szansy przetestowac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)