Wpis z mikrobloga

praca w szkole jest niesamowita.
ostatnio do mnie 13 latek mówi, że nie wyglądam jak prawdziwy nauczyciel i że wyglądam, powiedział kpiąco, śmiesznie(bo mam zieloną bluzę z kapturem z oczami z żaby). mówię do niego, że spoko masz prawo tak sądzisz, może ci się nie podobać mój wygląd, ale to tylko twoja sprawa i nie będę ubierał się tak jak on chce. z ciekawości zapytałem się go, jak jego zdaniem, wygląda prawdziwy nauczyciel i podsunąłem mu podpowiedzi - nie może się uśmiechać, nie może się śmiać i zawsze ma być poważny? - tak, odpowiedziało dziecko xD
no widoczne nie jestem prawdziwym nauczycielem ¯\_(ツ)_/¯
#szkola #nauczyciele #edukacja
  • 88
@Castellano: siemka
powodzonka, czego uczysz?

fajnie ze ci sie chce i ze jestes nauczycielem, wielka misja,

powodzenia
dzieciaki sa bezczelne, juz byly jak my bylismy dziecmi, ...

jak patrze te z ukrainy, to one chyba sa bardziej wychowane, ale to wszystko zalezy od przypadku
@Plp_: Nie prawda. Dzieci po prostu nie lubią obcych ludzi którzy nagle karzą im coś robić i oceniają przed całą klasą. Dostanie jedynki na zajęciach w internecie w dzienniku a dostanie jedynki przed całą klasą to są dwie różne rzeczy. Większość nauczycieli po prostu upokarza co znowu powoduje efekt małża - apatyczne zamknięcie się w sobie. Widzimy takie dzieciaki co rocznik, pełne apatii i to zazwyczaj się rozwija bo nikt się
@Castellano: trochę słabo, że Cię uczeń nie szanuje. Nie ważne jak wyglądasz.


@Kressska: daję z siebie wszystko. staram się traktować jednolicie każdego ucznia i nikogo nie faworyzować, jednocześnie podchodząc do każdego ucznia indywidualnie i podmiotowo. okazuję szacunek, wspieram kiedy to potrzebne i pomagam jeśli tej pomocy potrzebują. Nie jestem zupą pomidorową, żeby każdy mnie lubił i nie mogę zmusić nikogo by mnie szanował. Daję z siebie wszystko, pracuję profesjonalnie, ale
Nie prawda. Dzieci po prostu nie lubią obcych ludzi którzy nagle karzą im coś robić i oceniają przed całą klasą. Dostanie jedynki na zajęciach w internecie w dzienniku a dostanie jedynki przed całą klasą to są dwie różne rzeczy. Większość nauczycieli po prostu upokarza co znowu powoduje efekt małża - apatyczne zamknięcie się w sobie. Widzimy takie dzieciaki co rocznik, pełne apatii i to zazwyczaj się rozwija bo nikt się nad tym
@Plp_: widzisz i tym się różnimy bo ty znasz system polski i rozumujesz warianty a i b ale jest jeszcze opcja c - nauczanie jak w Japonii, skoro Polskiego nie potrafimy sami stworzyć tak żeby był normalny to po prostu skopiujmy coś co działa u kogoś lepszego.