Wpis z mikrobloga

Siema, moze kogos zainteresuje moj problem win10 i polecenia chkdsk.

Otoz ustawilem sobie program chkdsk(checkdisk) by sprawdzil dysk C przy kolejnym uruchomieniu.

Program uruchomil sie, po przejsciu do fazy czwartej, pokazal mi ze bedzie potrzebowal jeszcze okolo 80godzin pracy.

Nie mialem czasu to zrestartowalem PC.
Po restarcie znowu sie wlaczyl, dajac mi 8secund na anulowanie chkdsk.

I tu pojawil sie problem, bo jednoczesniej odcielo(i odcina za kazdym razem) mi klawiature i mysz. Nie ma szans na anulowanie tego procesu.

Reset i wlacza sie automatyczny tryb diagnostyki/naprawy uruchominia win10. Wybieram linie polecen i sprawdzam czy chkdsk jest zaplanowany alen ie odstaje poprawnej odpowiedzi, wiec go probuje naulowac podczas nastepnego uruchomienia porzez:

chkdsk /x c: (probowalem w roznych konfiguracjach bo poradniki internetowe roznie to wyswietlaja w zapisie)

Jednoczesnie uzylem edytora rejestru gdzie w
HKEYLOCALMACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager gdzie w BootExecute mialem cos takiego:
autocheck /kC:
zamiast jak w poradniku
autocheck autochk * / r \ DosDevice \ C:

zmienilem na - autocheck autochk *

Po czym po restarcie znowu odpalil sie chkdsk z jednoczesnym odcieciem dzialania klawiatury i myszy.

Kolejny restart i tym razem w rejestrze okazalo sie ze wpis BootExecute zniknal!

Nie mam pojecia co sie dzieje. Odpala sie tryb diagnostyki i wybieram uruchom w trybie safe mode. ODpala sie tryb safe, robie hard reset i kolejne uruchomienie sie powiodlo. Sprawdzam rejestr - plik BootExecute jest i ma wartosc autocheck autochk *

Czy ktos wie czemu tak sie stalo?
Dzieki za przeczytanie.
#windows10 #informatyka #kiciochpyta
Pobierz Durtu - Siema, moze kogos zainteresuje moj problem win10 i polecenia chkdsk.

Otoz ...
źródło: comment_1663859284fxWHDkSlMio8R8MJiVYNbk.jpg