Wpis z mikrobloga

Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym autem będę poświęcać 160 minut w tłoku stojąc ściśnięty między menelem a starą babą, do tego czekać na te całe autobusy prawdopodobnie na wietrze lub deszczu. Plecak oczywiście cały czas podróży w ręku, bo na plecach bym przeszkadzał. Jeśli półtorej godziny mojego czasu mam zamienić na 12zł to chyba zostanę dalej tym złym puszkarzem xD
#warszawa #ztmwarszawa
Felonious_Gru - Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym aute...

źródło: comment_1663822200EqtDg3BkXjPzTynWv43h46.jpg

Pobierz
  • 239
@El_Trufel: Gdyby przyjezdni tak chętnie płacili podatki w Warszawie to nie byłoby potrzeby różnicować na starych i nowych mieszkańców. Co do tego kto ile odprowadza w podatkach i ile z nich wyjmuje (zwłaszcza ci mityczni programiści optymalizujący na jdg ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - pokaż pit, pogadamy wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°). A jak się nie podoba, to programować możesz z tylu pięknych
@Felonious_Gru: Nikt nie ma z niczym problemu, tylko nie miej potem bólu dupy ze chociażby buduje się buspasy kosztem indywidualnego transportu żeby czasy przejazdu właśnie nie wydawały się takie śmieszne. Nie parkuj na trawniku czy chodniku i płac za parking jak trzeba. I nie gadaj głupot ze więcej pasów rozwiąże sprawę i ze miasto powinno ci zapewniać darmowe parkingi w centrum. Nie mówię ze ty tak konkretnie uważasz - ale jakaś
@Felonious_Gru: Nie rozumiem po co ta dyskusja i po co ten post. Po 1 nawet patrząc na auto to długo jedziesz do pracy. Czyli pewnie jest dość daleko. Normalne, że czas w zbiorkomie rośnie powiedzmy wykładniczo do odległości.
Do tego jeśli dziennie różnica w czasie dojazdu to 110min to nie ma o czym rozmawiać- użycia auta jest uzasadnione.
Rozmawiać można o ewentualnym jeżdżeniu w kilka osób samochodem albo przesiadką na rower
@kaaban: jesteś głupi, piszesz same głupoty, dosłownie, nie znam ani jednej ubezpieczalni która da mniejsze oc ze wzgledu na zrobiony mniejszy przebieg, ewewntualnie pare groszy, proszę cię... na siłe szukasz argumentów ale Ci to nie wychodzi, są darmowe parkingi, jazda autem > gówno jazda autobusem, auto mi pali 20 litrów i nigdy nie zamienie się na jakikolwiek transport publiczny bo mam wygodnie, jestem sam bez smierdzących patusów i polaków robaków :))
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@Felonious_Gru: jeździłem przez wakacje zbiorkomem w Gdańsku. Ogólnie fajna ciekawostka tak sobie poczytać książkę, nawet spoko się jeździło, słoneczko, można zawsze się kawałek przejść. Obecnie? ##!$%@?. Jedziesz jak zwierzę do ubojni, korki, autobus mi uciekł na przesiadce i stoisz jak matoł. Good luck i wszystkiego najlepszego życzę. Coraz częściej autem dojeżdżam bo mi rzygać się chce na myśl o 50 minutach jazdy zamiast 20 autem xD
@Felonious_Gru: Zbiorkomat jest fajny, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy:
- nie masz żadnych przesiadek
- masz blisko na przystanek
- autobus jedzie w miarę prosto

Jak ktoś ma 20km to jazda autobusem nie wydaje się dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że mając samochód można zrobić jakieś zakupy po drodze.

Z drugiej strony w #zielonagora zrobili bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci uczących się i muszę przyznać, że korki trochę zmalały. Pewnie mniej
@Felonious_Gru: w moim przypadku jest to 1,5 h samochodem vs. 2 godziny zbiorkomem. W dupie mam siedzenie w korkach, dodatkowe 3h pracy (tak, bo za jazdę ludzie biorą pieniądze) i spalenie 10 litrów paliwa na dojazd w obie strony. W zbiorkomie poczytam wykop, pogram na konsoli lub coś obejrzę. Całe szczęście jeżdżę średnio raz w tygodniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Felonious_Gru: Dokładnie. Dopóki zbiorkom nie oferuje mi tańszego transportu + szybszego niż jazda autem. To sam warunek ekonomiczny mnie nie przekonuje. Autem jeżdżę na wakacje, weekendy, gdy robie większe zakupy by nie psuć kręgosłupa. Jakoś musiałem #!$%@? panele przewieźć do mieszkania xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie na ten moment pomimo nawet większych kosztów męczenie się zbiorkomem nie ma sensu. Szkoda czasu i nerwów. A jak nie