Wpis z mikrobloga

Moja dziewczyna uczestniczyła w procesie rekrutacyjnym do bardzo poważnego korpo. Wypadła bardzo dobrze. I pod względem rozmowy, jak i wykonania zadania. Zapewnienia rekruterów "kontakt jest na 100 %, niezależnie od tego czy się zdecydujemy na Panią czy nie, po 7 dniach damy odpowiedź".

Dali? Nie. Szczerze nie przejmujemy się słowami "Damy znać", bo nie jest to żadna deklaracja. Ale w momencie, gdy ktoś obiecuje i zapewnia, że feedback będzie na pewno, nie wypada po prostu robić ludzi w ch*ja.

Miejcie odrobinę rigczu w tym HR i napiszcie chociaż krótkie maile kandydatom, jeśli dalibyście podczas rozmowy sobie rękę uciąć, że tak na pewno zrobicie

#pracbaza #rekrutacja #julka #bekazpodludzi #bekazrekruterow #praca
  • 24
@Sok_Mandarynkowy pamiętam jak kiedyś byłem na rozmowie o pracę i tak samo, achy i ochy były. Było w tym samym czasie 2 innych kandydatów i na koniec wzięli mnie i jednego z nich, dali materiał 30 minut czasu i mieliśmy potem zrobić prezentację. Po minie kontrkandydata już wiedziałem że nie tylko ja myślę że mi dobrze poszło. I co? I nic echo. No to zadzwoniłem do pani z HR po tygodniu i