Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@kaspil Z badań genetycznych wynika, że pierwsi Anglicy, ludzie zamieszkujący teren dzisiejszej Anglii, mieli ciemny odcień skóry. Do tego zasiedlili tereny, na których mieszkali neandertalczycy. Ludzie się krzyżowali z neandertalczykami, o czym świadczą geny neandertalczyków odecne w DNA dzisiejszych ludzi. I to wszystko ustalono na podstawie badań DNA szczątków.
Gdyby istniały szczątki Jezusa to na pewno poddano by je badaniom. Ale ich nie ma i o tym jak wyglądał Jezus można dochodzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jakie chcesz badania jak nawet nie wiadomo czy w ogóle istniał, nie ma opisu jego wyglądu, ani nawet żadnej wzmianki o nim w źródłach mu współczesnych. Na pewno wyglądałby bardziej jak abdul niż jak technoviking.

@buttbuddy: fakt brakuje źródeł pisanych współczesnych Jezusowi. Niemniej fakt, że zachowały się przekazy ustne świadczy iż taka osoba faktycznie istniała. Natomiast brak współczesnych przekazów pisemnych świadczy, że nie był kimś szczególnym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
ta nowa Arielka jest po prostu brzydka

@Clefairy: zgadzam się, też mi nie uwiera kolor skóry aktorki, tylko fakt jej wątpliwej urody, jeśli chodzi o rolę Arieli. Paciorkowate, rozjechane oczy, kartoflany nos i koński uśmiech, zaprezentowane w trailerze, mocno średnio pasują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
komiczne jest zrzucanie całej krytyki na wyłącznie kolor skóry. Zapewne większość osób - tak samo jak ja, ma raczej problem z tym, że ta nowa Arielka jest po prostu brzydka


@Clefairy: no na pewno xDDD kogo chcesz oszukać
  • Odpowiedz
@Astralis: Tak na 100% to nie. Generalnie konsensus naukowy jest, że ktoś taki raczej istniał. Imię Yeshua było wtedy bardzo popularne, więc prawdopodobieństwo że ktoś o takim imieniu został ukrzyżowany z powodów politycznych i potem obrosło to legendą jest spore. Ma to również sens, że jakieś ziarenko prawdy w tym kulcie musiało być. Jednak jednoznacznego dowodu brak.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aiwprton Ja także nie mam problemu z tym. Tak samo jak z tym, żeby syrenka była czarna albo żeby krasnoludek był skośnooki. Z tym problem ma prawactwo ( )
  • Odpowiedz
@Bushi13: Fakt do dużo powiedziane. Jest kilka wzmianek o nim kilkadziesiąt lat po jego śmierci i tyle. Tak jak pisałem wyżej, szanse że istniał są duże, ale do faktu tutaj bardzo daleko.
  • Odpowiedz