Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aryo: myślałem że ktoś popierniczył 12.7x99 z 12.7x108 ale nie wiem czy była by taka możliwość techniczna. Być może ten mniejszy nabój, NATO, by wszedł Rosyjskiej konstrukcji no ale.. musiałby ładować do komory a nie magazynka.
@ElManiure: Przy broni Scotta pocisk wkłada się ręcznie bezpośrednio do komory, ale używał 127x99.

@pilot1123: Problemem nie była "degradacja", a to że kupował pociski z lewej strony, pewnego rodzaju "olx" dla pocisków gdzie najpewniej ktoś podrabiał pociski.

Ciśnienie w komorze ponoć wyniosło ponad 3x maksymalnego ciśnienia tego typu pocisków przez co pocisk zerwał gwint i chwyty awaryjne pokrywy komory

Tutej linkuje kanał na youtubie PRODUCENTA karabinu z którego oddamy został
@pilot1123: @Thome: testował potem pozostale ammo na nowym karabinie co mu dostarczyła ta firma. Tylko ta jedna sztuka się trefna trafiła co go mało nie zabiło ale kilka było wyraźnie mocniejszych

Odpalił potem nabój który wiedział że jest za mocny i że zniszczy karabin - i tak się stało, rozwaliło broń praktycznie tak samo - urywając "zakrętkę" czy powiedzmy zamek od komory pocisku

Gościu miał niezłego farta
@BorysKafarov: Ja to wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie wiem czy akurat Scott to mówił, ale w stanach na serio jest podobno jakaś strona gdzie można wystawić amunicję na sprzedaż, prawie jak olx ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektórzy kupowali bodajże jeszcze pociski zapalające, ale ciężko było dostać prawdziwe, bo internet jak to internet - pewnym być nie możesz bo pewnie jest kombinowane, tak
Podkalibrowa amunicja powoduje blokowanie się kuli w lufie i zablokowane gazy wylotowe mogą zniszczyc karabin

@Aryo: Nope. Mark Serbu, gość projektujący i produkujący karabiny na amunicję 50BMG badał dogłębnie temat po wypadku Kentucky Ballistics. Paru ludzi eksperymentowało po wypadku i jest nawet opcja z zatopieniem lufy karabinu w betonie, aby ją zablokować i gazy prochowe nie rozwaliły komory.

Zbyt duże ciśnienie gazów i zbyt szybkie spalanie prochu. Serbu wskazuje, że w
eloar - > Podkalibrowa amunicja powoduje blokowanie się kuli w lufie i zablokowane ga...