Wpis z mikrobloga

Nie żebym chciał się chwalić czy coś, ale zabrałem się za zrobienie tutoriala GenericGuiBuildera
czyli kompilatora online do firmwarów Supla-zgodnych dla urządzeń na #esp8266 #esp8285 itp. Builder online kompiluje firmware na podstawie źródeł https://github.com/krycha88/GUI-Generic z odpowiednio włączanymi funkcjami przy pomocy prostych przełączników...

Jeszcze dużo brakuje - ale jak ktoś zerknie to może jakieś błędy do poprawienia wyłowi czy coś...

#elektronikadiy #supla
hrumque - Nie żebym chciał się chwalić czy coś, ale zabrałem się za zrobienie tutoria...

źródło: comment_1662829830B7TREi9t0VV5kwH0D9cKrI.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamswojewady: Supla cloud jest ogólnie nierozwinięta , teraz choć sceny dodali, ale w rozwoju tak z 5 lat w plecy, podstawowych funkcjonalności nie ma komu zrobić.
Choćby grupowanie kanałów ( byś mógł zrobić np przełącznik N kanałowy do jednego żyrandola, a nie rozbity każdy kanał na osobny włącznik w apce. Albo pomiar temperatury+włącznik - a nie tak że gdzie indziej włączasz grzanie a gdzie indziej pokazuje temperaturę
Albo termostat - włącznik,
gdzie można użyć zamelowskich pastylek


@mamswojewady: rozwiń, bo nie rozumiem co masz na myśli?
Normalnie - działają pod Supla.

Tylko że po chwili integrowania całego domu do supli - czujesz właśnie powyższe braki w możliwości konfiguracji (które są po stronie supla-cloud lub po stronie aplikacji, a nie samych urządzeń - te zmiany są do zrobienia choćby jakby zrobić alternatywną aplikację, ale "niech ktoś" ;) )
@mamswojewady: są oparte na ESP - czyli nie jesteś uwiązany z samą supla, jak się wkurzysz to wgrywasz espeasy, esphome, tasmota, albo któryś z pewnie tysiąca innych - i integrujesz po mqqt z homeasistant "normalnie" (czyli wpisdu roboty "pod maską" całego systemu - czego w supli nie masz - by zaczął działać prosty włącznik światła...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: nie drogie to jest. Jedynie ten licznik mew01 parę stowek kosztował. W szufladzie leży gdzieś RNW którego jeszcze nie podłączyłem bo jakoś nie potrafię skumać jego działania o_O
RNW-01


@mamswojewady: To po prostu 4x "action trigger" - dodajesz i masz jako wyzwalacz akcji. Ponieważ niedawno dodali "sceny" i da się przypisać do ActionTriggera wyzwolenie danej sceny to fajnie można.
Albo po prostu - wyzwalac włączenie innego modułu, na skutek powiązania AT z innym modułem...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamswojewady: zgadza się. Nie ma jeszcze updatu apki official z scenami.
Jak na razie jedyne obejście to stworzenie sceny, zrobienie actionntrigera i wyzwalanie sceny z niego. Albo poczekanie aż wyjdzie oficjalny update apk